„Hráčska“ žaloba proti akvizícii Activision Blizzard Microsoftom opäť neuspela

„Hráčska“ žaloba proti akvizícii Activision Blizzard Microsoftom opäť neuspela

 

Ďalší zárez pre Microsoft.

Okrem toho, že Microsoft bojoval v posledných mesiacoch proti regulačným orgánom v snahe pretlačiť akvizíciu Activision Blizzard, tak odpor voči nej prišiel aj z nečakaného miesta. Od skupiny hráčov. Tento súdny spor tak dostal prezývku „Hráčsky.“

10 hráčov videohier ešte v decembri podalo žalobu na Microsoft kvôli akvizícii Activision Blizzard. Podľa ich argumentov by táto akvizícia ohrozila konkurenčné prostredie na videohernom trhu a porušila aj Clayton Act. Túto žalobu mala na starosti rovnaká sudkyňa ako aj nedávny súdny spor Microsoftu s regulačným orgánom FTC a tá žiadosť hráčov zamietla. Tak došlo k odvolaniu, ktoré však bolo taktiež zamietnuté.

Zdá sa však, že skupina hráčov bola naozaj neoblomná, pretože prostredníctvom jedného z nich sa pokúsili o odvolanie na Najvyššom súde v USA. Daniel Demartini podal žiadosť o odvolanie 17. júla, no tá bola expresne zmietnutá zo stola sudkyňou Najvyššieho súdu v USA, Elenou Kagan.

Táto žiadosť sa týkala tzv. Preliminary Injuction, ktorý by efektívne znemožnil Microsoftu dokončiť túto akvizíciu a to až do skončenia vyšetrovania súdneho sporu. Vzhľadom na neúspech však už Microsoftu v USA naozaj nič nebráni v tom, aby akvizíciu uzatvoril. Pre celosvetové uzatvorenie akvizície je však ešte potrebná dohoda s britským regulačným orgánom CMA ku ktorej by malo dôjsť najneskôr do konca augusta.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk