Odvolací proces Microsoft a ABK ohľadom blokovania akvizície sa začne v júli

Odvolací proces Microsoft a ABK ohľadom blokovania akvizície sa začne v júli

 

Uspeje Microsoft?

Ako je už známe, britský regulačný orgán CMA zablokoval akvizíciu Activision Blizzard Microsoftom kvôli obavám z vplyvu získania značiek ako Call of Duty či Diablo na už tak silné postavenie Microsoft v segmente herného streamovania. Microsoft sa však odvolal na CAT (Competition Appeal Tribunal) a ten po prvýkrát zasadol, aby určil, kedy sa uskutoční hlavné pojednávanie.

Sudca Marcus Smith stanovil, že pojednávanie bude prebiehať v týždňoch 24. a 31. júla 2023. Očakáva sa, že bude trvať šesť dní, no v prípade potreby sa môže vypočúvanie všetkých troch strán môže natiahnuť na celých 10 dní: „Pojednávanie o podstate tejto žiadosti sa uskutoční v priebehu dvoch týždňov začínajúcich 24. júla, teda v týždňoch začínajúcich 24. a 31. júla," povedal sudca Marcus Smith. "Neočakávam, že to bude trvať celých týchto 10 dní, ale bol by som rád, keby sa strany priklonili skôr na stranu dlhších než kratších ústnych podaní. Zdá sa mi, že je to prebytok, ktorý si môžeme dovoliť.“

Microsoft v odvolaní tvrdí, že CMA pochybilo v piatich oblastiach vrátane „zásadných chýb pri posudzovaní súčasného postavenia žiadateľa v oblasti cloudových herných služieb.“

V prípade, že Microsoft uspeje s odvolaním, tak CAT odošle vyhodnotenie akvizície späť k CMA na opätovné preskúmanie, pričom CMA bude musieť brať do úvahy všetky výhrady s ktorými CAT túto akvizíciu späť pošle.

Pre Microsoft rozhodnutie CAT prinieslo víťazstvo, ale aj prehru. Na jednej strane totiž Microsoft presvedčil sudcu Smitha, aby sa s odvolacím procesom začalo čo najskôr, zatiaľ čo CMA tlačilo na začiatok až na jeseň. Na druhej strane však bude musieť Microsoft s vedením spoločnosti Activision Blizzard prejednať akvizičnú dohodu, ktorej platnosť má vypršať 18. júla, teda ešte pred začiatkom odvolacieho procesu.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk