Čínsky NetEase otvoril ďalšie západné štúdio plné veteránov Ubisoftu

Čínsky NetEase otvoril ďalšie západné štúdio plné veteránov Ubisoftu

 

Opäť príbehová hra.

Čínska spoločnosť NetEase ohlásila otvorenie ďalšieho západného herného štúdia, ktoré bude umiestnené v mestách Toronto a Montreal a pri jeho zrode stáli veteráni štúdia Ubisoft. Štúdio dostalo názov Bad Brain Games a pracuje na „ambicióznej novej príbehovej akčnej adventúre.“

Hra bude mať otvorený svet, bude multiplatformová, vytvorená na Unreal Engine 5 a je inšpirovaná kultovými filmami z 80. rokov, pričom sa v nej miešajú prvky dobrodružstva a hororu.

Šéfom štúdia je bývalý producent Watch Dogs: Legion Sean Crooks a tomu sa už podarilo získať množstvo vývojárov, ktorí majú za sebou hry ako Far Cry 2, Driver: San Francisco, Child of Light, Just Dance, Army of Two či Splinter Cell: Blacklist.

"Je mi cťou viesť tento talentovaný tím vývojárov v Kanade," povedal Sean Crooks, vedúci štúdia Bad Brain Game Studios. „Všetci sme zapálení pre vytváranie nezabudnuteľných a zmysluplných zážitkov. Spoločnosť NetEase Games nás srdečne privítala, poskytla nám bohatú podporu a tvorivú slobodu, aby sme mohli robiť to, čo nám ide najlepšie. Naša prvá hra je vášnivý projekt, ktorý nám dáva príležitosť skutočne uvoľniť naše mozgy."

"Sme nadšení, že môžeme privítať Bad Brain Game Studios v našej rodine a obohatiť našu prítomnosť v Kanade," povedal Simon Zhu, prezident pre globálne investície a partnerstvá spoločnosti NetEase Games. „Týmto novým štúdiom spoločnosť NetEase Games pokračuje vo svojom záväzku vychovávať v Kanade špičkové talenty a vytvárať hry, ktoré hráči milujú. Kanada má prosperujúci herný priemysel a my sme nadšení, že môžeme byť aj naďalej jeho súčasťou. Veríme, že naše talentované tímy v Toronte, Montreale a ďalších mestách vytvoria jedny z najinovatívnejších a najvzrušujúcejších hier, aké tento priemysel videl."

Zdroj: NetEase

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk