„Hráčska“ žaloba na Microsoft kvôli Activision Blizzard pokračuje

„Hráčska“ žaloba na Microsoft kvôli Activision Blizzard pokračuje

 

Asi im to naozaj vadí.

Okrem toho, že Microsoft sa snaží pretlačiť akvizíciu Activision Blizzard cez regulačné orgány, tak sa proti tomuto spojeniu postavila aj skupina hráčov. Asi nebude ťažké uhádnuť, akú platformu preferujú.

Táto skupina podala ešte v decembri žalobu na Microsoft, no koncom marca bola táto žaloba zmietnutá zo stola kvôli nedostatku tvrdení podporujúcich túto žalobu. Sudkyňa však dala žalobcom 20 dní na to, aby priniesli dôkazy podporuje tieto obvinenia a aj keď sa čakalo, že tam sa ich púť skončí, tak žalobcovia túto lehotu využili.

Výsledkom je 73-stranový dokument, kde poskytla informácie aj spoločnosť Sony Interactive Entertainment, ktorú takáto aktivita nepochybne teší. Podľa tohto dokumentu prinesie akvizícia Activision Blizzard Microsoftom „vyššie ceny, menej inovácií, menej kreativity, menší výber pre spotrebiteľov, zníženie produkcie a ďalšie potenciálne protisúťažné účinky.“

Súčasťou dokumentu sú aj detaily 10-ročnej licenčnej dohody, ktorú Microsoft ponúkol spoločnosti Sony v snahe uchlácholiť výrobcu konzol PlayStation, no tie najzaujímavejšie detaily ponuky na kontrakt sú bohužiaľ vystrihnuté.

V súdnom podaní z minulého týždňa právnici spoločnosti Microsoft uviedli, že pôvodný prípad spotrebiteľov "sa oneskorene opieral o chybné právne argumenty založené na zastaraných prípadoch Najvyššieho súdu," uvádza agentúra Reuters. Právnici tiež poznamenali, že skupina "čakala 11 mesiacov po oznámení transakcie na podanie žaloby a potom premrhala niekoľko ďalších mesiacov podaním nedôveryhodnej sťažnosti."

Či má táto žaloba šancu na úspech je viac ako otázne.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk