Age of Empires hry prichádzajú konečne na Xbox konzoly!

Age of Empires hry prichádzajú konečne na Xbox konzoly!

 

A to hneď dvojica z nich.

Microsoft na včerajšom Age of Empires streame prezradil očakávanú správu. Age of Empires séria mieri konečne na Xbox konzoly. A to dokonca v podobe dvojice hier.

Prvou je Age of Empires II: Definitive Edition. Tá príde na Xbox Series X/S už 31. januára 2023 a teda už vieme, ktorou hrou Microsoft odštartuje rok 2023 z hľadiska first-party hier. Táto hra vyšla na PC v roku 2019 a na konzoly sa teda dostane v kompletnej podobe vrátane The Last Khans expanzie.

Druhou je posledný diel série, Age of Empires IV. Ten prišiel na PC koncom minulého roka a na konzoly Xbox Series X/S príde v priebehu roka 2023 zatiaľ bez konkrétneho dátumu vydania. Aj táto hra sa dostane na konzoly v kompletnej podobe.

Spolu s príchodom na konzoly sa dočkáme aj príchodu týchto hier do herného streamovania a hry budú štandardne v predplatnom Xbox Game Pass. 

Obe hry by mali priniesť natívnu podporu ovládania gamepadom, no taktiež aj možnosť hrania s myšou a klávesnicou a taktiež aj voliteľný cross-play. Age of Empires II: Definitive Edition prinesie novú umelú inteligenciu, ktorá pomôže hráčom s manažovaním zdrojov, 83 máp, 42 multiplayerových frakcií a 34 kampaní pre jedného hráča.

Čo sa týka Age of Empires IV, tam Microsoft zatiaľ povedal iba to, že: „Konzolový tím úzko spolupracovali na vytvorení skvelého zážitku, ktorý hráčom Xboxu prinesie najnovší prírastok zo série Age of Empires. Viac informácií prinesieme budúci rok."

Samozrejmosťou je podpora Xbox Play Anywhere a cross-save funkcie, takže ak máte svoju kópiu hry na Windows Store, tak máte kópiu hry aj pre Xbox a uložené hry si pohodlne prenesiete medzi platformami.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk