Hru S.T.A.L.K.E.R. 2 údajne neuvidíme skôr ako v roku 2024 alebo 2025, no vývojári to popierajú

Hru S.T.A.L.K.E.R. 2 údajne neuvidíme skôr ako v roku 2024 alebo 2025, no vývojári to popierajú

 

Pravda alebo lož?

Šéfredaktor webu iXBT Vitaly Kazunov na svojom webe prezradil, že zo svojich zdrojov z prostredia vývoja hry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl dostal nie veľmi potešujúcu správu. Podľa tohto zdroja je stav vývoja hry v natoľko zlom stave, že sa vydanie neočakáva skôr ako v rokoch 2024 alebo 2025.

Podľa Kazunova je hra v stave „permanentnej opravy“ pričom problémy sa pochopiteľne začali počas invázie Ruska na Ukrajinu. Pôvodne bol vývoj hry úplne pozastavený, no čoskoro na to sa opäť spustil po tom, čo sa časť vývojárskeho tímu presunula do Prahy. Kazunov taktiež tvrdí, že väčšina ľudí, ktorá stála pri začiatku vývoja hry už v štúdiu nepôsobí a presun vývojárov do Prahy spôsobil ďalšie problémy pri dokončovaní hry pričom naznačil, že noví vývojári kompletne prerábajú niektoré aspekty hry.

Podľa neho to teda znamená, že finálnej hry sa nedočkáme skôr ako v roku 2024 alebo v 2025, čo by znamenalo masívny, no pochopiteľný odklad.

Na túto správu však reagovali zástupca štúdia GSC, ktorý na oficiálnom Discorde túto informáciu poprel a podľa neho by sme sa hry mali stále dočkať v priebehu roka 2023.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl príde na PC a Xbox Series X/S a do predplatného Xbox Game Pass.

Zdroj: Insider-gaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk