Xbox konzoly dostali septembrový update s veľkým množstvom zmien

Xbox konzoly dostali septembrový update s veľkým množstvom zmien

 

RGB.

Microsoft sprístupnil pre majiteľov Xboxov nový update pre konzoly Xbox One a Xbox Series X/S, ktorý prináša veľké množstvo zmien a tak si ich poďme pekne rozobrať.

V prvom rade vám nový update umožní zmeniť farbu Xbox tlačidla na Xbox Elite Series 2 ovládačoch. Táto funkcia bola zabudovaná do samotného ovládača, no doteraz nebola dostupná aplikácia na úpravu farby (farba sa dala zmeniť cez externú aplikáciu). Stačí vám zapnúť Xbox Accessories aplikáciu, kde sa k tomuto nastaveniu dostanete.

Masívnej úpravy sa dočkala herná knižnica, ktorá ponúka zjednodušený prístup k hrám, ktoré máte k dispozícii vrámci svojho predplatného a zjednodušilo sa aj vyhľadávanie hier v knižnici.

Po novom si taktiež môžete prednastaviť úložisko na inštaláciu hier. Môžete tak napríklad určiť, že keď sa vám ide sťahovať hra, ktorá nepotrebuje interný Xbox Series X/S SSD disk, tak sa rovno nainštaluje na iné úložisko, ktoré máte ku konzole pripojené.

Zmien sa dočkali aj PC hráči – Xbox Game Bar totiž po novom umožňuje zdieľanie zachytených obrázkov a pridané bolo aj LFG (Looking for Group) okno.

Xbox konzoly a PC dostali možnosť potlačovania šumu a externých zvukov pri používaní party chatu.

Xbox aplikácia na smartfónoch sa zas dočkala možnosti vytvárania party chatu priamo v aplikácii, ktorý sa následne prenesie do konzoly.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk