Akcionári Activision Blizzard budú schvaľovať odpredaj spoločnosti Microsoftu

Akcionári Activision Blizzard budú schvaľovať odpredaj spoločnosti Microsoftu

 

Formalita, alebo problém?

V januári Microsoft ohlásil masívnu akvizíciu. Za 68,7 miliardy dolárov sa totiž rozhodol kúpiť vydavateľstvo Activision Blizzard a okrem veľkého množstva štúdií by sa mal stať aj novým vlastníkom značiek Call of Duty, Diablo, Overwatch, Warcraft a ďalších. Dohodu schváli správne rady oboch spoločností, no tým sa celá transakcia ešte neuzavrela a obe spoločnosti čaká pred spojením ešte dlhá cesta.

Prvé kroky však postupne prichádzajú. 28. apríla 2022 sa totiž uskutoční konferenčný hovor akcionárov Activision Blizzard, ktorí by počas neho mali hlasovať o schválení obchodu. A aj keď právne je ich hlasovanie nezáväzné, tak Activision potvrdil, že na to, aby dohoda smerovala k úspešnému naplneniu sa musí za ňu postaviť väčšina akcionárov. Ak sa akcionári nezúčastnia hlasovania, tak ich hlasy budú zapísané do kolónky „proti.“

Správna rada však urguje akcionárov, aby hlasovali za pretože tento obchod je „fér a v najlepšom záujme Activision Blizzard a jej akcionárov.“ Ak bude obchod schválený akcionármi, tak 30. júna bude Activision Blizzard odstránený z akciového trhu a s akciami sa prestane obchodovať. Akcionári budú mať následne možnosť skonvertovať svoje akcie a získať 95$ za každú akciu.

Správna rada taktiež ozrejmila, čo sa stane v prípade ak akcionári zamietnu obchod. Podľa nich cena akcií vydavateľstva „rapídne padne“ a taktiež správna rada negarantuje, že by sa objavila ďalšia porovnateľná ponuka za Activision Blizzard alebo že by odmietnutie nemalo negatívny vplyv na biznis spoločnosti.

Activision Blizzard by taktiež musel zaplatiť Microsoftu 2,7 miliardy dolárov ako pokutu za to, že bol obchod z ich strany zablokovaný.

Ďalšou stranou mince schválenia obchodu je však strana regulačných orgánov. FTC (Federal Trade Commision) totiž požiadala vedenie Activision Blizzard a Microsoftu o dodatočné informácie, aby dokázala zhodnotiť vplyvy tejto akvizície na herný trh a pozíciu Microsoftu na ňom. Tento krok bol však vzhľadom na masívnosť samotného obchodu očakávaný.

Zdroj: GI.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk