Activision: Po dokončení predaja neplánujeme odstrániť žiadne hry z PlayStation

Activision: Po dokončení predaja neplánujeme odstrániť žiadne hry z PlayStation

 

 Toto znie povedome.

Otázka exkluzivity budúcich hier od Activision Blizzard máta mnohých majiteľov PlayStation konzol. Veď nie nadarmo boli posledné dve Call of Duty hry (Black Ops Cold War a Vanguard) najpredávanejšími PlayStation hrami v US za 2021. A zatiaľ čo Sony je presvedčené, že kontrakty s Activisionom zabezpečujú že minimálne niektoré ich hry musia vychádzať aj na PlayStation, tak ďalšou otázkou je, či sa Microsoft nerozhodne stiahnuť z PlayStation staršie hry od tohto vydavateľstva po dokončení obchodu v júni 2023.

A vyzerá to tak, že nič také nehrozí. V FAQ určenom pre US Securities and Exchange Commission Activision prezradil, že si bude „ctiť všetky existujúce dohody so spoločnosťami Sony, Apple a Google aj po dokončení obchodu. Ako s akvizíciou Minecraftu neplánujeme odstrániť žiaden obsah z platforiem na ktorých v súčasnosti existuje.“

Ak sa vám zdá, že ste to už niekde počuli, tak sa nemýlite. Presne rovnaká situácia nastala aj po ohlásení kúpy vydavateľstva Bethesda v septembri 2020. Microsoft totiž verejne prisľúbil, že nestiahne Bethesda hry z platforiem na ktorých boli vydané a bude si ctiť všetky existujúce dohody a kontrakty. Preto aj napríklad vyšiel Deathloop v septembri 2021 ako časová exkluzivita pre PlayStation 5 a preto postihne rovnaký osud aj hru GhostWire: Tokyo v tomto roku.

Navyše, je v najlepšom záujme Activision Blizzard a Microsoftu nerozvíriť žiadne vlny kontroverzie, pretože US Securities and Exchange Commission bude rozhodovať o tom, či spojenie Microsoftu a Activision Blizzard umožní a udržanie súčasného status quo je asi najlepší spôsob, ako dosiahnuť bezproblémové dokončenie obchodu.

Microsoft sa totiž zaviazal, že v prípade, že sa táto dohoda zasekne na regulačných orgánoch zaplatí Activison Blizzard 3 miliardy dolárov ako odškodné.

Samozrejme, toto vyhlásenie sa týka iba existujúcich hier na konkurenčných platformách ako Call of Duty: Warzone, Crash Bandicoot 4, Diablo 3, Overwatch... a netýka sa žiadnych budúcich hier, ktoré má vydavateľstvo vo vývoji.

V prípade Bethesdy to bolo jasné. Existujúce hry zostali, kontrakty boli splnené, no hry ako Redfall, Starfield či The Elder Scrolls VI už budú iba na Xbox a PC.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk