Predaje Xbox Series X/S v Japonsku do konca roka prekonajú predaje Xbox One

Predaje Xbox Series X/S v Japonsku do konca roka prekonajú predaje Xbox One

 

Stále však slabo.

Magazín Famitsu upozornil, že konzolám Xbox Series X/S sa ešte pred oficiálnou oslavou prvého výročia podarilo prekonať hranicu 100 tisíc predaných konzol v Japonsku. Je to síce smiešne malé číslo, no Microsoft má určite dôvod na spokojnosť. Na trhu, ktorý Xboxu nikdy neprial je to totiž masívny nárast totiž ide o výrazný rast. 

Xbox One totiž za osem rokov existencie predal v Japonsku iba 115 tisíc kusov konzol a prekonanie hranice 100 tisíc konzol mu trvalo 4,5 roka. Xbox Series X/S tak pri súčasnom tempe prekoná predaje Xbox One do konca tohto kalendárneho roka.

Taktiež je zaujímavé, že v Japonsku je pomer Xbox Series X a Xbox Series S konzol vyrovnanejší, ako v prípade iných krajín. Xbox Series X síce vedie s takmer 65 tisícami predaných konzol, no v posledných týždňoch sa lepšie predáva Xbox Series S, ktorý má na konte vyše 38 tisíc predaných konzol.

Samozrejme, aj napriek rastu je podiel predaných Xbox konzol v Japonsku mizivý. PlayStation 5 predal v tejto krajine od vydania vyše 1,1 milióna konzol a oboch výrobcov doslova likviduje Nintendo, nakoľko Switch predal od svojho vydania 21,4 milióna konzol.

Zdroj: Famitsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk