Nový Dragon Age si na Xbox One a PlayStation 4 nezahráte

Nový Dragon Age si na Xbox One a PlayStation 4 nezahráte

 

Zatiaľ bez oficiálneho potvrdenia, no s dobrým zdrojom.

Nový Dragon Age bol prvýkrát ohlásený ešte v roku 2018 počas The Game Awards a hra sa nám znovu pripomenula počas minuloročného The Game Awards. A aj keď zatiaľ netušíme, kedy sa dočkáme jej vydania (aj keď sa hovorí o roku 2023), tak je isté, že na konzolách PlayStation 4 a Xbox One si ju nezahráme.

Naznačil to LinkedIn profil bývalého zamestnanca BioWare Daniela Nordlandera, ktorý má pri tejto hre uvedené iba platformy PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5. A na základe tejto informácie sa redaktor Jeff Grubb opýtal tých správnych ľudí na pravdivosť tejto informácie a tí mu prezradili, že BioWare neuvažuje o vydaní nového Dragon Age na konzolách minulej generácie.

Ani pre logicky zmýšľajúcich ľudí to však nie je žiadne prekvapenie. Battlefield 2042 je cross-gen hrou (čo údajne spôsobilo veľa problémov pri vývoji), pretože na trhu je v súčasnosti „iba“ 19+ miliónov next-gen konzol, čo by výrazne limitovalo cieľový trh.

Dragon Age 4 však nepríde skôr ako v roku 2023 a vtedy by už next-gen konzol malo byť dostatočné množstvo na to, aby sa hra dokázala zaobísť bez verzie pre PlayStation 4 a Xbox One. A BioWare to zas odbremení od komplikácii cross-gen vývoja.  

Zdroj: VentureBeat/LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk