Má Microsoft problém? Žaloba môže oddialiť kúpu Bethesdy o niekoľko mesiacov

Má Microsoft problém? Žaloba môže oddialiť kúpu Bethesdy o niekoľko mesiacov

 

Drobnosť s veľkými dôsledkami.

Čo sa týka kúpy Bethesdy (a spoločnosti ZeniMax Media) Microsoftom tak to vyzerá, že je ruka v rukáve. Zatiaľ sa nenašiel žiaden regulačný orgán, ktorý by s touto 7,5 miliardovou transakciou mal zásadný problém a vlastne sa čaká hlavne na uplynutie rôznych právnych lehôt. Lenže je dosť možné, že sa nad týmto obchodom začne zmrákať a toto mračno môže včasné dokončenie tejto transakcie skaziť.

Totižto, právnická spoločnosť X-Law Group podala ešte v júli 2019 žalobu na spoločnosť Bethesda za zavádzajúci spôsob, akým predávali DLC obsah pre Fallout 4 a žiadajú o finančné odškodnenie vo výške jednej miliardy dolárov. A právnici tejto spoločnosti podali žiadosť o zistenie informácií aby mohli celý predaj Bethesdy pozastaviť a to až do vyriešenia ich prípadu. Spoločnosť sa obáva, že tým, že Bethesda legálne zmení svoj právny status, tak prídu o možnosť pokračovať v tejto žalobe.

„Budeme sa snažiť zistiť skutočnosti a prípadne požiadame sudcu, aby zastavil predaj Bethesdy Microsoftom, aby sa zachovali súčasné aktíva spoločnosti.“

Ak by táto spoločnosť uspela, mohlo by to priniesť odklad predaja Bethesdy až na rok 2022.

Žaloba spočíva v spôsobe, ako Bethesda predávala Season Pass pre Fallout 4. V marketingových materiáloch totiž uvádzala, že Season Pass dá hráčom prístup „ku všetkým DLC, ktoré budú pre Fallout 4 kedy vytvorené." Lenže v roku 2017 Bethesda predstavila Creation Club, ktorý priniesol pre Skyrim a Fallout 4 „úplne nový obsah vytvorený štúdiom BGS a inými vývojárskymi partnermi“ Creation Club a jeho obsah však neboli zahrnuté v Season Passe a Filippo Marchino a Thomas Gray argumentujú, že Creation Club je DLC a teda by ho vlastníci Season Passu mali mať zdarma.

„Je to očividne DLC. Keď to chodí ako kačka a kváka to ako kačka, tak je to kačka. Je to proste DLC. Pokúsili sa to pomenovať Creation Club, aby to odstrihli od nutnosti poskytnúť tento obsah pre majiteľov Season Passu. No toto odstrihnutie je umelé. A to je podvod,“ povedal Marchino.

Právnici argumentujú, že Bethesda sa dopustila amatérskych právnych chýb a obvinili ich z neoprávneného obohatenia, podvodu, podvodného zatajenia a porušenia zmluvy. Bethesda však v reakcii prezradila, že Creation Club nie je DLC. Navyše, Marchino a Gray tvrdia, že Bethesda ich zavádzala, keď im dva mesiace pred ohlásením akvizície tvrdia, že špekulácie o predaji Bethesdy sú iba špekulácie a nezakladajú sa na pravde.

Pre Microsoft to však môže predstavovať veľký problém. V posledných týždňoch sa totiž objavili špekulácie, že po dokončení transakcie príde k plnému predstaveniu RPG hry Starfield, ktorá by mala byť prvou veľkou exkluzivitou Bethesdy pod Microsoftom a hra je údajne cielená na koniec tohto roka. Ak by sa však odpredaj odložil, tak Microsoft technicky nemôže zasahovať do diania v spoločnosti Bethesda. 

Zdroj: GamesBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk