Akvizícia Bethesdy Microsoftom bude dokončená v marci a Microsoft chystá podujatie, kde bude hovoriť o exkluzivite

Akvizícia Bethesdy Microsoftom bude dokončená v marci a Microsoft chystá podujatie, kde bude hovoriť o exkluzivite

 

Všetci sú pripravení.

Septembrová akvizícia Bethesdy (a celej spoločnosti ZeniMax Media) Microsoftom síce ohlásená bola, no kompletné právne dokončenie ešte nenastalo. Už pri jej ohlásení sme sa dozvedeli, že ak s týmto obchodom nebudú mať problém regulačné orgány, tak všetko by sa malo uzavrieť v priebehu prvého polroka 2021. Je však zrejmé, že až do júna nebudeme musieť čakať.

Jeff Grubb, redaktor VentureBeat totiž pred niekoľkými dňami zverejnil prvú verziu Summer Games Mess 2021 v ktorej uviedol, že dohoda by mala byť kompletne uzatvorená v marci tohto roka. A nakoľko február sa nám pomaly končí, tak je zrejmé, že to bude čoskoro.

Viac však povedal v poslednom vydaní GamesBeat Decides podcastu. Podľa neho by malo byť odkúpenie oficiálne dokončené v prvej polovici mesiaca marec. A po tomto oficiálnom uzavretí by nám malo byť jasné, čo Microsoft s Bethesdou plánuje.

„Keď sa dohoda dokončí, tak o nej začnú konečne vo veľkom hovoriť. Nemyslím si, že to bude niečo na štýl Nintendo Direct podujatia, no určite budú mať podujatie v ktorom budú vysvetľovať, čo táto akvizícia znamená pre všetkých. A toto podujatie očakávam v polovici Marca.“ Či však toto podujatie bude na štýl videokonferencie, alebo sa nebodaj dočkáme iba blogového textového príspevku, to je otázne. 

(čas 1:09:14)

Grubb pripomenul, že dôvod, prečo sa Microsoft zdráhal hovoriť o tomto obchode a jeho implikáciách konkrétne je jednoducho ten, že nikde nebolo 100%, že sa táto dohoda dotiahne do úspešného konca. V septembri totiž Microsoft oznámil uzatvorenie dohody o odkúpení.

Takže momentálne je isté akurát to, že všetky budúce hry od ôsmych Bethesda štúdií sa objavia na Xbox Series X/S (prípadne Xbox One) a PC. Objaví sa však The Elder Scrolls VI, Starfield, nový Doom či Wolfenstein na Playstation 5? Dozvedieť by sme sa to mali práve v polovici marca.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk