O budúcnosti Anthem sa rozhodne tento týždeň: Buď zomrie, alebo sa dočkáme znovuzrodenia

O budúcnosti Anthem sa rozhodne tento týždeň: Buď zomrie, alebo sa dočkáme znovuzrodenia

 

Anthem Next ešte stále nie je istý.

Chcete dostávať najnovšie herné informácie? Stačí jeden klik na SLEDOVAŤ 

Príbeh Anthem od štúdia BioWare poznajú mnohí. Ide o príbeh nevydarenej BioWare magic. Hry, ktorá mala skvelý koncept, no podobne ako iné looter hry počas minulej generácie nedokázala hráčov zaujať dlhodobo. Hra vyšla vo februári 2019, no už o niekoľko mesiacov na to BioWare ohlásilo, že sa púšťa do kompletného prekopania základných herných systémov, ktoré však nebude mať na starostí tím, ktorý to pokašľal (BioWare Edmonton), ale štúdio zodpovedné za MMORPG hru Star Wars: The Old Republic, BioWare Austin. Edmonton sa totiž pustil do vývoja novej Dragon Age a novej Mass Effect hry.

Začal sa tak tzv. Incubation proces. Proces, v ktorom približne 30 vývojárov skúmalo a skúšalo rôzne zmeny v hre a to tak, aby sme sa dostali k výsledku, ktorý bude hodnotným prírastkom do žánru. Z neho sme sa občas dočkali blogového príspevku, no o konkrétnych dátumoch sa nikdy nehovorilo. Život Anthem tak visel na vlásku.

A o budúcnosti hry sa rozhodne počas tohto týždňa. Známy redaktor Jason Schreier sa totiž dozvedel, že EA má práve tento týždeň zasadnúť a rozhodnúť, či sa Anthem Next z Incubation procesu zobudí do plnohodnotnej hernej produkcie. Vedenie projektu totiž potrebuje minimálne trojnásobok súčasného počtu vývojárov (cca 90) na to, aby vedeli hru kompletne prepracovať a následne aj podporovať novým obsahom. EA tak musí schváliť, či je ochotné dať projektu zelenú, alebo ho kompletne pochová.

Ako toto schvaľovanie dopadne je zatiaľ vo hviezdach. Ešte v decembri bol z projektu Anthem Next odobraný jeho šéf Christian Dailey, ktorý sa presunul do pozície šéfa vývoja novej Dragon Age hry.

Uvidíme teda, či EA hru definitívne pochová, alebo sa Anthem pokúsi o znovuzrodenie po vzore hier ako No Man’s Sky, Fallout 76 či Final Fantasy XIV.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk