Xbox Series X/S verzie Hitman 3 sa dočkajú podpory ray tracingu

Xbox Series X/S verzie Hitman 3 sa dočkajú podpory ray tracingu

 

O Playstation 5 verzii ani zmienka.

Hitman 3 je už niekoľko dní vonku, no ako to už v roku 2021 býva, tak vydanie hry je iba začiatkom cesty. Vývojári sľubujú dodatočný obsah po vydaní a aj jedno veľké technologické zlepšenie. Ray tracing. Ten v hre pri vydaní chýba a to aj na PC, no vývojárske štúdio IO Interactive sľúbilo, že jeho podpora príde neskôr. A okrem PC to bude aj na konzolách.

Technologický šéf štúdia Maurizio de Pascale to prezradil v Xbox blogu: „Je skvelé, že grafický čip v Series X/S podporuje hardvérový ray tracing. Začali sme pracovať na podpore tejto technológie v Glacier engine a keď bude pripravená, tak ju určite prinesieme do Series X/S konzol.“

Ako najväčší pokrok považuje umožnený v novej generácii konzol považuje de Pascale podporu 60FPS, oveľa lepší procesor a zlepšené IO. Zvýšený výkon napríklad umožnil to, aby sa simulácie NPC postáv aktualizovala rýchlejšie a zaslúžil sa napríklad aj o zlepšenú fyziku oblečenia.

Nakoľko ide o príspevok na Xbox blogu, tak je logické, že nepadla ani zmienka o tom, či bude podpora ray tracingu pridaná aj do Playstation 5 verzie hry, no asi by nedávalo žiaden zmysel, ak by IO Interactive túto verziu vynechalo. Na oficiálne potvrdenie si však ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Zdroj: Xbox Wire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk