Tak toto bol rekord: Zvýšenie cien Xbox Live Gold trvalo iba niekoľko hodín. Microsoft vrátil ceny späť a pridal hráčom niečo navyše

Tak toto bol rekord: Zvýšenie cien Xbox Live Gold trvalo iba niekoľko hodín. Microsoft vrátil ceny späť a pridal hráčom niečo navyše

 

Prehovoril hlas rozumu.

Včera Microsoft ohlásil dosť nepopulárne rozhodnutie. Zvýšil totiž cenu svojej predplatenej služby Xbox Live Gold. A nie o málo. Keď si zoberiete, že 12-mesačné predplatné ste vedeli získať za menej ako 60€, tak išlo o 2-násobné zvýšenie a hráči pochopiteľne vyjadrili svoju nespokojnosť.

A ak neviete, čo je to Xbox Live Gold, tak ide o predplatenú službu, ktorá hráčom na Xbox konzolách garantuje prístup k online multiplayeru, dodáva každý mesiac niekoľko hier zdarma a taktiež ponúka predplatiteľom špeciálne zľavy v Xbox Store.

Nespokojnosť hráčov s týmto prudkým zvýšením bola teda obrovská. A to až taká, že iba niekoľko hodín po tomto ohlásení prišiel Microsoft s novým ohlásením. Žiadna zmena v cenách predplatného Xbox Live Gold sa nekoná a ceny ostanú také, ako doteraz. To znamená 7,99€ za 1 mesiac, 19,99€ za 3 mesiace, 34,99€ za 6 mesiacov a 59,99 za rok.

Navyše, ako odškodné za očividný prešľap Microsoft taktiež oznámil, že žiadna free-to-play hra už nebude vyžadovať predplatné Xbox Live Gold a Microsoft tak konečne nasleduje konkurenčné služby, ktoré členstvo v prémiovej službe pre hranie multiplayerových free-to-play hier nevyžadovali už dlho. Tu spadajú hry ako Fortnite, Apex Legends či Call of Duty: Warzone. Táto zmena by mala nastať v najbližších mesiacoch. 

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk