GSC: S.T.A.L.K.E.R. 2 bude „ultimátnym zážitkom, ktorý sme sľúbili“

GSC: S.T.A.L.K.E.R. 2 bude „ultimátnym zážitkom, ktorý sme sľúbili“

 

Niekoľko drobných informácií o hre.

Štúdio GSC Game World momentálne vyvíja priame pokračovanie svojej série S.T.A.L.K.E.R., ktorá patrí ku kultovým sériám PC hrania, no zároveň sme sa už nového prírastku nedočkali veľmi dlho. A v novom Xbox Wire príspevku nám vývojári priblížili, čo môžeme od hry očakávať.

Opäť nám ponúkli oficiálny teaser na hru, ktorý je vytvorený v engine hry.

Následne nám prezradili, že hlavná postava má meno Skif a práve on bude tvarovať „novú veľkú kapitolu histórie Zóny.“ Tá nepatrí medzi bezpečné miesta a rovnako ako v predchodcoch, tak aj v dvojke nás čakajú rôzne zmutované príšery a anomálie, ktoré ovplyvňujú prostredie sveta. Štúdio zároveň teasuje, že „je ľahké nevšimnúť si niekoho, kto sa schováva v tieňoch – niekoho známeho,“ čo asi znamená, že sa vráti niektorá zo známych postáv predchádzajúcich hier.

Nakoľko ide o príspevok na Xbox blogu, tak je zrejmé, že sa vývojári venovali aj tomu, ako prebieha vývoj hry na Xbox konzolách. A podľa ich vyjadrení ide vývoj „podľa plánu a to vrátanie verzií pre Xbox Series X/S.“ Konkrétny dátum vydania nám však neposkytli. Podľa nich sa snažia, aby bol S.T.A.L.K.E.R. 2 „ultimátnym zážitkom, ktorý nám sľúbili na začiatku“

Hra bude vydaná na PC a Xbox Series X/S a v deň vydania bude dostupná v službe Xbox Game Pass.

Zdroj: Xbox Wire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk