Posledná misia GTA IV je na Series X a S nezdolateľná kvôli vysokému frameratu

Posledná misia GTA IV je na Series X a S nezdolateľná kvôli vysokému frameratu

 

Buď vyhodíte gamepad, alebo to vzdáte.

Tak takýto dôvod, prečo sa hra nedá prejsť sme teda skutočne neočakávali... Ako možno dobre viete, tak Xbox Series X a S sú spätne kompatibilné nie iba s takmer všetkými hrami z Xbox One konzoly ale aj s vybranými hrami na konzolách Xbox 360 a Xbox. A jednou z podporovaných hier je aj Grand Theft Auto IV.

A paradoxne, Series X a Series S sú prvými konzolami, ktoré túto hru dokážu rozbehnúť na stabilných 60FPS, čo predtým nedokázal ani Xbox One X. No aj napriek tomu, že z hry máte konečne skvelý zážitok, tak schopnosť konzol renderovať hru v 60FPS prišla s jedným veľkým problémom.

Kampaň hry sa totiž takmer nedá prejsť. Prišli na to užívatelia, ktorí hru skúšali na nových konzolách. Problém spôsobuje posledná misia v ktorej sa Nico zavesí na helikoptéru a ak sa na nej chce udržať, tak hráč musí stláčať tlačidlo A. Lenže so zvýšeným frameratom nie je možné stláčať A tak rýchlo, aby Nico nespadol, čo prakticky znefunkčňuje možnosť prejdenia tejto misie.

SERIES X/S GTA IV backwards compatibility flaw. Final mission becomes impossible to complete (1 of 2 endings) as the frame rate is too high (a known issue on PC too) to register enough ‘taps’ of the button A compared to original 360 version at 30 or less FPS. I am fuming lol 17 hours for nothing. from r/XboxSeriesX

Niektorým užívateľom sa podarilo hru prejsť, no museli na to použiť veľmi nekonvenčné praktiky. Jeden užívateľ napríklad napísal, že sa mu túto sekciu podarilo zdolať tak, že aktivovali druhý ovládač cez funkciu co-pilot (dva ovládače sa tvária v systéme ako jeden) a následne použili sonickú zubnú kefku, ktorá svojim vibrovaním stláčala A dostatočne rýchlo na to, aby Nico vyliezol do helikoptéry.

Vidíte, aké inovácie vytvára zúfalstvo hráčov?

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk