4A Games potvrdilo vývoj novej Metro hry! A Exodus sa dočká portu na next-gen konzoly

4A Games potvrdilo vývoj novej Metro hry! A Exodus sa dočká portu na next-gen konzoly

 

A ten port bude...zdarma.

Ukrajinsko-cyperské štúdio 4A Games, ktoré sa iba nedávno stalo súčasťou vydavateľstva Embracer Group včera zverejnilo list v ktorom hráčom priblížilo, aké sú ich plány do budúcnosti. A stalo sa to v tú najvhodnejšiu chvíľu. Séria Metro, ktorú priniesli na herné obrazovky sa totiž dočkala svojich desiatych narodenín.

Metro Exodus bude krajší a lepší

Štúdio 4A Games oznámilo, že ich posedná Metro hra, Metro Exodus sa dočká svojho portu pre next-gen konzoly. Hra teda príde na Playstation 5, Xbox Series X a Xbox Series S a dočkať by sme sa jej mali v roku 2021. A majitelia pôvodnej hry dostanú tento update úplne zdarma.

Update prinesie primárne zlepšenie rozlíšenia a frameratu a skrátia sa aj predlhé nahrávacie obrazovky a dočkáme sa aj podpory ray tracingu. Okrem toho štúdio stále pracuje na Linux a Mac verziách tejto hry.

Nové Metro?!

Dočkali sme sa aj oficiálneho potvrdenia, že štúdio pracuje na novej príbehovej Metro hre. Tá príde na PC a konzoly novej generácie, no zatiaľ sme sa nedočkali ani jedného záberu z hrania a je zrejmé, že sa ho tak skoro ani nedočkáme.

Štúdio však prezradilo, že novú Metro hru bude poháňať úplne nové engine a renderovacia technológia, ktoré budú mať za úlohu plne využiť nový ponúkaný hardvér od Microsoftu a Sony.

„V prvom rade chceme potvrdiť, že sme odhodlaní dať hráčom skvelý príbehový zážitok, pretože to je to, čo tvorí základ Metro série. Ako štúdio sa snažíme neustále posúvať samých seba, aby sme vytvárali lepšie a väčšie hry, no taktiež počúvame aj hráčov, ktorí nám hovoria, čo je pre nich dôležité. Berieme svoju zodpovednosť vážne a myslíme si, že budete nadšení z našich plánov.“

Štúdio taktiež potvrdilo, že preskúmava možnosti integrácie multiplayeru do Metro série, no konkrétne plány zatiaľ nemá.

Zdroj: 4AGames

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk