Aleluja: Assassin’s Creed Unity si budeme môcť na konzolách konečne zahrať v solídnej kvalite

Aleluja: Assassin’s Creed Unity si budeme môcť na konzolách konečne zahrať v solídnej kvalite

 

Sila next-genu.

Pamätáte si Assassin’s Creed Unity? Jeden z najhoršie hodnotených dielov tejto slávnej série, ktorý však po technickej stránke doslova predbehol dobu a aj vtedy nové konzoly Xbox One a Playstation 4. Veď detaily prostredia, postáv (napríklad vlasov) a počtu postáv na obrazovke v jednej chvíli by jej mohli závidieť aj dnešné hry.

Bohužiaľ to všetko malo svoju daň. A tou daňou bolo to, že hra fungovala na konzolách dosť katastrofálne. 30FPS bolo luxusom, ktorý sa často nevyskytoval a keď si k tomu prirátame hromadu bugov, tak tie hodnotenia (hra má priemer 70/100) boli asi oprávnené.

Lenže doba sa posunula a už budúci mesiac budeme mať na trhu konečne konzolu, ktorá je schopná rozbehnúť túto hru v stabilných 60FPS. Xbox Series X. Xbox One X to nedokázal a to kvôli slabému procesoru, no keď vymeníte Jaguar za Zen 2, tak rozdiel je poznať okamžite. Hru na next-gen konzole Microsoftu otestovala redakcia Digital Foundry a výsledky stoja určite za to. Prakticky stabilných 60FPS, aj na dnešnú dobu krásny vizuál plný detailov. A to všetko vďaka tomu, že hra má odomknutý framerate.

Bohužiaľ aj tento úžasný úkaz má svoje negatívne stránky. A to napríklad fakt, že na to, aby ste si mohli vychutnať Unity v 60FPS na Xbox Series X potrebujete krabicovú verziu hry. Pretože odomknutý framerate ponúka iba pôvodná, neopatchovaná verzia hry. A tým, že sťahujete digitálnu verziu hry, tak sa vám automaticky stiahne opatchovaná, ktorá obsahuje lock na framerate. Tým pádom nemôžete dovoliť hre stiahnuť update na najnovšiu verziu.

Microsoft však už ohlásil, že niektoré hry na Xbox Series X dostanú vrámci spätnej kompatibility možnosť dvojnásobného frameratu a uvidíme, či sa medzi nimi neobjaví aj Unity.

Zdroj: DigitalFoundry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk