Šéf vývoja Gears série, Rod Fergusson odchádza zo štúdia a smeruje k Blizzardu

Šéf vývoja Gears série, Rod Fergusson odchádza zo štúdia a smeruje k Blizzardu

 

Ďalší nečakaný odchod.

2020 nám zatiaľ prináša veľké prekvapenia v hernom svete. Zatiaľ čo včera sme sa dozvedeli o tom, že zo štúdia Rockstar odišiel spoluzakladateľ a tvorca GTA a ďalších hier štúdia, Dan Houser, tak hneď deň na to prišiel ďalší nečakaný odchod. Zo štúdia The Coalition odchádza jeho šéf a výkonný producent série Gears, Rod Fergusson.

Jeho odchod bol oznámený bez akýchkoľvek náznakov a je veľkým prekvapením asi pre všetkých fanúšikov série. Fergusson bol spätý so sériou Gears už viac ako 15 rokov, najprv ako producent štúdia Epic Games a následne ako šéf štúdia The Coalition, ktoré má v súčasnosti Gears sériu na starosti. Kroky Fergussona povedú do štúdia Blizzard, kde sa stane „novým šéfom“ série Diablo. Mimochodom, Fergusson sa tak pripája k Mikeovi Ybarrovi, ktorý z prešiel z Microsoftu do Blizzardu pred niekoľkými mesiacmi.

Microsoft zatiaľ neoznámil, kto ho na pozícii šéfa štúdia nahradí. Šéf Xbox Game Studios Matt Booty mu však poďakoval a poprial veľa šťastia: „Želáme Rodovi všetko najlepšie. Mal veľkú vášeň pre hru a ukázal veľkú oddanosť pre hráčov a komunitu.“ Booty zároveň dodal, že Microsoft a The Coalition sú naďalej verní hernej sérii Gears, no nevylúčil ani to, že štúdio bude jedného dňa pracovať aj na úplne novej značke.

Sériu Gears bude onedlho reprezentovať hra Gears Tactics, ktorej by sme sa mali dočkať 28. apríla na PC.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk