Gears 5 zbúral Xbox rekordy s 3 miliónmi hráčov počas prvého víkendu

Gears 5 zbúral Xbox rekordy s 3 miliónmi hráčov počas prvého víkendu

 

Je to však znak úspechu?

Nakoľko Microsoft sa veľmi rád chváli úspechmi svojich hier, tak sme čakali, kedy konečne uverejní čísla reprezentujúce úspech Gears 5, ktorý vyšiel 10. septembra a získal si srdcia hráčov a aj kritikov. A zdá sa, že hra určite nesklamala. No vzhľadom na mnohé distribučné kanály to nie je až tak jednoduché.

Microsoft totiž použil Gears 5 hlavne ako spôsob, ako dostať ľudí do predplatného Xbox Game Pass. Ultimate edícia hry sa totiž nachádzala v Xbox Game Pass Ultimate. Preto je ťažké odhadnúť, koľko hráčov si kúpilo fyzickú kópiu hry, koľko digitálnu kópiu hry a koľko si predplatilo Game Pass. Každopádne, toto je stratégia Microsoftu, takže poďme k štatistikám.

  • Gears 5 počas prvého víkendu hralo viac ako 3 milióny hráčov a vďaka tomu ide o najúspešnejšie vydanie hry od Xbox Game Studios v tejto generácii konzol
  • Prvý krát sa teda stalo, že Gears hra z hľadiska prvotného úspechu prekonala sériu Halo (Halo 5: Guardians vyšiel v roku 2015)
  • Ide o najhrávanejšiu Xbox exkluzivitu od vydania Halo 4 v roku 2012 z hľadiska počtu súčasne hrajúcich hráčov (Halo 4 dosiahol pri vydaní vyše 400 tisíc súčasne hrajúcich hráčov)
  • Na PC sa do hrania hry zapojil trojnásobok hráčov oproti vydaniu Gears 4 v roku 2016
  • Zároveň ide o najúspešnejšie vydanie hry spoločnosti Microsoft na Steame. Tam ich však veľa vydaných nebolo, takže to treba brať s rezervou.
  • Veľká Británia však hlásila, že počet fyzických predaných kópií sa pri Gears 5 4,5x menej ako Gears 4, čo analytik pripisuje faktu, že drvivá väčšina Xbox hráčov sa presunula k digitálnym verziám hry, prípadne si hru predpláca cez Xbox Game Pass.

Zdá sa teda, že minimálne Microsoft je s komerčným úspechom Gears 5 veľmi spokojní. A spokojní sme aj my. S hrou.

Zdroj: News.Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk