Gears 5 sa podarilo to, čo sa nepodarilo Red Dead 2, Black Ops 4 a ani Apex Legends

Gears 5 sa podarilo to, čo sa nepodarilo Red Dead 2, Black Ops 4 a ani Apex Legends

 

Obrovský úspech.

Zdá sa, že Microsoft narazil po vydaní svojej najnovšej exkluzivity Gears 5 na zlatú baňu. Jej prítomnosť v Game Passe a jej oficiálne vydanie v klasickej krabicovej a aj digitálnej podobe jej totiž zabezpečilo, že sa vyšvihla na samotné čelo rebríčka „Najhrávanejších hier“ na konzole Xbox One.

No hlavne ide o prvú hru, ktorej sa na tejto konzole podarilo zosadiť z prvého miesta Fortnite. Táto megapopulárna Battle Royale hra si totiž prvenstvo držala od leta minulého roka a z tohto miesta ju počas posledných mesiacov nezosadili ani tak očakávané hry ako Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Black Ops 4 či tohtoročný Apex Legends.

Úspech piatych Gearsov podtrhuje aj fakt, že hra sa v TOP 10 nachádza dokonca dvakrát. Prvý krát ako Ultimate Edition na prvom mieste a druhý krát ako štandardná edícia hry na deviatom mieste.

Dá sa teda pokojne skonštatovať, že ide o prvý megahit Game Passu, ktorý nepochybne prispel veľkou mierou k tomuto úspechu. A asi ani nechceme vedieť, čo s rebríčkom spraví vydanie Halo Infinite na budúci rok za predpokladu, že taktiež bude v Game Passe v deň vydania.

A že Microsoft má byť na čo hrdý aj po kvalitatívnej stránke si môžete prečítať v našej recenzii.

Zdroj: Xbox Live

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk