Dojmy z dema Dante's Inferno

 

Kto ešte nevyskúšal demo alebo nemal možnosť, prinášam moje dojmy z dema. Hneď na začiatku musím povedať, že ak sa plná verzia ponesie v tomto duchu tak tu máme skvelú rúbanicu so super grafikou, skvelým  príbehom podľa epických básní od Dante Aligieriho - Božská komédia a hrateľnosťou ktorá pripúta vaše ruky ku gamepadu.


{gallery}/recenzie/dantes.inferno.x360.prvedojmyzdema/1/{/gallery}

 


Po spustení hry sa ocitnete v stredoveku v čase rytierov a hradov v roku 1101, kde sa bránite náporu nepriateľov, ktorý obliehajú vašu pevnosť. Po zneškodnení pár desiatok nepriateľov sa konečne presúvate ďalej kde vás z ničoho nič zasiahne zozadu nepriateľ a vy umierate. Grafika hry skvelo splýva s renderovanými filmami a neruší ani žiadne neustále načítavanie. Ocitáte sa smrti zoči voči, no náš Dante (mimochodom, myslím že náš hrdina mohol byť aj charizmatickejší) sa rozhodne ešte žiť a tak v súboji ukradnete kosu a dostávate sa späť k životu. Dante sa vracia po 3 rokoch domov a dúfa že sa stretne so svojou milou Beatrice. No nachádza spustošený dom a jeho milú mŕtvu. To že hra bude od 18 rokov má svoje opodstatnenie, niečo naznačuje už nahé telo Beatrice a podľa všetkého podobných neslušností bude v hre ešte viac ! A tak sa Dante rozhodne svoju milú získať späť a vydáva sa do samotného Pekla. To ako Demo pokračuje ďalej vám neprezradím , skúste si to a uvidíte ?


{gallery}/recenzie/dantes.inferno.x360.prvedojmyzdema/2/{/gallery}

 


Samotný system súbojov je prepracovaný a už pomocou základných kómb dokážete s ukorystenou kosou čarovať. Nepriatelia padajú dole hlava nehlava. Grafická stránka hry je na vysokej úrovni, aj keď prvá scéna ma dosť naplašila ale neskôr sa to o dosť vylepšilo, som si vydýchol. Atmosferická hudba skvelo dotvára prostredie hry. Vľavo hore je ukazateľ zdravia, ktorý nie a nie skočiť dole, avšak demo ponúka len dve obtiažnosti, takže skúsený hráči určite zvolia vyššiu, čo aj odporúčam. Pod ním je ukazateľ many ktorú používate pre svoje kúzla a ešte naľavo dole je akýsi ukazateľ po ktorého naplnení môžete aktivovať  2-násobnú rýchlosť pohybu a zabájania vášho hrdinu. Demo som prešiel jedným dychom a už sa neviem dočkať plnej verzie. Tak sa mi zdá, že Dante's Inferno porazí aj očakávaný Darksiders. U nás vychádza Dante's Inferno  12. Februára.


{gallery}/recenzie/dantes.inferno.x360.prvedojmyzdema/3/{/gallery}

 Demo je k dispozícii na PS STORE a XBOX LIVE. (Obrázky a video niesu použité z DEMO verzie)Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk