10 najlepších hier na Xbox, ktoré si môžete zahrať spolu s kamarátom u vás doma

10 najlepších hier na Xbox, ktoré si môžete zahrať spolu s kamarátom u vás doma

 

V poslednom čase mávam dojem, že hry sa už prestávajú deliť na single-player a multi-player tituly. Všade samé live service prvky a endgame obsah vo forme eventov. Dnes je proste technológia vyvinutá tak, že hráčom ponúka tie najlepšie vymoženosti a vďaka modernému internetu je viac menej hranie z pohodlia domova s hocikým bezproblémové, a preto sa vývojári neštítia tieto veci vopchať všade. Predsa len, život prináša rôzne okolnosti a hráči sa tak môžu ocitnúť v situáciách, kedy sa budú musieť podeliť o priestor na svojom televízore s kamarátom, súrodencom, milovanou polovičkou alebo jednoducho s niekým iným. Otázka ale znie, ponúkajú dnešné hry ešte vôbec takúto možnosť?

A odpoveď znie jednoznačne: Áno! Samozrejme, siahnuť treba aj možno po pár rokov starších tituloch, ktoré však vďaka spätnej kompatibilite konzol, nie je vôbec problém rozbehnúť. Práve preto som si prichystal 10 najlepších hier pre Xbox, ktoré môžete hrať na jednej konzole dvaja, alebo viacerí hráči naraz. Vychádzať budem z globálnej mienky ako je OpenCritic skóre (vyberiem tak tie najlepšie hodnotené tituly), no postupnosť určím podľa svojho gusta. Hry v tomto článku budú čisto pre hráčov zo zeleného tábora a tým mám na mysli majiteľov Xbox One a Xbox Series X/S.

10. LEGO hry

Lego hry skrývajú vo svojej jednoduchosti nákazlivú hrateľnosť. Vďaka komerčnému úspechu filmov, podľa ktorých sú vytvárané, sa často LEGO hry dostávajú do povedomia aj ľuďom, ktorí inak o gaming ako taký nejavia žiadny záujem. Hry sú skôr mierené na mladšie publikum, no starší hráči určite nič nepokazia tým, že si skúsia dáky diel z tejto značky so svojimi ratolesťami. Môžete tu nájsť svety ako Harry Potter, Hobbit, Piráti z Karibiku a kopu ďalších. Hry ponúkajú split-screen pre dvoch hráčov až na jednu výnimku (LEGO Marvel Superheroes 2), ktorú môžu hrať až štyria hráči naraz.

Pre príklad LEGO Harry Potter kolekcia si z OpenCritic odniesla 73 bodov a Hobbit 71 bodov.

9. Overcooked & Overcooked 2

Varenie je zábava! Teda aspoň do momentu, pokým vám nahnevaní zákazníci nestrhávajú bonusové body za nedochvíľnosť. Ak teda nestíhate, privolajte si do kuchyne až troch kamarátov, a pustite sa do plnenia objednávok. Ale pozor! Dobre si všímajte, či si každý člen posádky plní svoje povinnosti svedomito.

Ako popisujem vyššie, Overcooked hry sú o plnení objednávok v kuchyni a to aj za tých najhorších podmienok. Rovnako, ako dokáže byť táto hra zábavná, tak dokáže rozhádať niekoľko kuchárov naraz. Hra ponúka split-screen až pre štyroch hráčov a ak zostanete doma sami, pomocníkov si môžete nájsť aj cez internet. OpenCritic skóre pre prvý Overcooked je 79 bodov a pre pokračovanie 82 bodov. Overcooked 2 navyše nájdete aj v predplatenej službe Xbox Game Pass.

8. Borderlands: The Handsome Collection & Borderlands 3

Touto značkou poteším hlavne fanúšikov strieľačiek. Pre tých, ktorí nevedia čo to Borderlands je, len v krátkosti spomeniem, že sa jedná o strieľačku z prvej osoby s prvkami RPG, ktorá sa odohráva vo vesmírnom prostredí, stvárnenom kresleným vizuálom. Tieto hry od štúdia Gearbox Software ponúkajú kompletné prejdenie príbehu s kamarátom, a v prípade prvých dvoch dielov (Handsome Collection) si hru môžu zahrať spolu na jednej konzole až štyria hráči.

OpenCritic hodnotenie Handsome Collection je 81 bodov a tretí diel si odniesol 80 bodov.

7. A Way Out

Keď hľadáte dokonalú jednohubku na spoločný víkend s ďalším gamerom, A Way Out je perfektná voľba. V koži dvoch mužov, snažiacich sa o útek z väzenia, sa budete musieť prebojovať cez nespočet skvelých nápadov, akými je táto hra prešpikovaná. Naozaj, hra prináša niekoľko sviežich nápadov a hneď od prvého zapnutia budete vedieť, že je stavaná výlučne pre dvoch. Okrem skvelých herných mechaník tu nájdete aj výborne napísaný scenár, pretože za hrou stojí Jason Fares, ktorý túžil po tom byť filmovým režisérom. Hru si samozrejme môžete okrem gaučového hrania užiť aj cez internet, kedy vám stačí poslať pozvánku kamarátovi, ktorý hru nemusí vlastniť. Okrem iného, A Way Out nájdete aj v predplatenej službe Xbox Game Pass.

Hra si na OpenCritic trhla hodnotenie 79 bodov.

6. Rocket League

Čo napísať k hre Rocket League? V kokpite svojho vozidla sa snažíte dostať loptu do nepriateľskej brány, v krásnom prostredí vesmírnych arén. Hra je veľmi populárna a opäť dokáže očariť hlavne svojou priamočiarosťou (nechcel som použiť slovo jednoduchosťou). Hru si môžete zahrať dvaja a zapnúť si tak online zápas, alebo sa na jednej konzole stretnete až štyria hráči v offline zápase. Ešte je dôležité napísať, že hra je kompletne free to play a vy tak na jej vyskúšanie nemusíte použiť žiadne finančné prostriedky.

OpenCritic skóre pre Rocket League je 87 bodov.

5. Cuphead

Ó áno, viem, že veľa hráčov pri tejto hre stratí nervy. Hra síce pripomína roztomilú hopsačku, ktorú by sa nejeden hardcore hráč hanbil zapnúť, no opak je pravdou. Cuphead je vo svojom jadre naozaj nekompromisný titul a pokiaľ sa nezaraďujete medzi tých šikovnejších hráčov (samozrejme nikoho nechcem uraziť), tak sa mu vyhnite úctivým oblúkom. Nie nadarmo sa čaato prirovnáva k titulom ako Dark Souls. Vizuál je výborný, pretože je štylizovaný do rozprávky minulého storočia a to všetko za doprovodu dobového soundtracku.

Cuphead má na OpenCritic 88 bodov a vďaka split-screenu môžete prísť o nervy pri tejto hre hneď dvaja.

4. Divinity: Original Sin 1 & 2

Niečo pre fanúšikov ozajstných RPGčiek. Príbeh, ktorý je napísaný v miliónoch slov môžete vďaka plnej podpore split-screenu zdieľať v prvom diely s jedným parťákom a v druhom až s troma. Okrem poriadnej porcie príbehu sa nevyhnete ťahovým súbojom, dopadom vašich rozhodnutí a príjemnému vizuálu s ešte príjemnejším soundtrackom. Ale pozor, toto určite nie je hra na večerné posedenie s kamarátmi, a jej návykovosť sa môže prejaviť už  po prvom hraní.

OpenCritic skóre prvého dielu je 85 bodov a pokračovanie má bezkonkurenčných 93 bodov.

3. Minecraft & Minecraft Dungeons

Fenomén menom Minecraft asi netreba nijak obšírnejšie predstavovať. Vo svojej podstate ponúka survival zážitok spojený s ťažbou, výrobou, budovaním a v neposlednom rade bojovaním. Vďaka týmto prvkom sa jedná o komplexný titul, ktorý hlavne svojím vizuálom priťahuje mladšie publikum, čo mu možno trochu kazí reputáciu medzi staršími gamermi, no podľa môjho názoru sú niektoré negatívne odozvy zbytočné. V hre môžete navyše opustiť hranice vašej fantázie a pustiť sa do budovania čohokoľvek v sprievode až troch kamarátov po boku.

Pre tých dobrodružnejších si štúdio Mojang pripravilo Minecraft Dungeons, čo je akýsi nemanželský syn Minecraftu a Diabla, ktorý rovnako ponúka podporu split-screenu až pre štyroch hráčov.

Minecraft si na OpenCritic drží úctivých 90 bodov a jeho nemanželský syn menom Dungeons 74 bodov. Navyše obidva tituly si môžete zahrať v rámci predplatného Xbox Game Passu.

2. Rayman Legends

Kto nepozná značku Rayman, bude asi patriť do mladšieho publika. Hra, ktorá je hlboko vrytá do základov francúzskeho vydavateľa Ubisoft, prináša jednoducho zábavu pre celú rodinu. A to doslova. Do hry sa môžu pustiť hneď štyria hráči, pričom budú zdolávať okolo 120 levelov v koži ikonického Raymana a jeho priateľov. Na stupni víťazov platformových skákačiek by ste len márne hľadali iný titul, pretože tento prináša všetko, čo potrebujete. Od rozprávkového vizuálu, cez rôznorodosť levelov, až po nákazlivý soundtrack. Hurá do boja!

Zaslúžene si Rayman Legends z OpenCritic hodnotenia odnáša 90 bodov.

1. It Takes Two

Ako už napovedá názov, na prejdenie tejto hry budete musieť byť dvaja. Hra od štúdia, ktoré stálo za titulom A Way Out si minulý rok odnášala prvenstvá v rôznych oceneniach a určite nie bezdôvodne. Aj keď som si spočiatku myslel, že svojho pomyselného predchodcu už nemá v čom predbehnúť, opak bol pravdou. Hra prináša rozprávkový príbeh v znamení zabudnutej lásky. No nemusíte sa hneď báť, pretože okrem romantických pasáží, sa v hre budete smiať na komických dialógoch a zabaví prekvapivými minihrami. Hra je skvelá aj pre nehráčov a ak by ste si ju chceli zahrať, no nemáte s kým, určite skúste posadiť za gamepad niekoho menej znalého remesla. Rovnako vám stačí vlastniť jednu kópiu a kamarát sa k vám môže pripojiť cez internet bez toho, aby hru vlastnil. Ak si samozrejme nenájde čas, posadiť sa vedľa vás na gauč.

It takes Two je momentálne v Game Passe a na OpenCritic má hodnotenie 89 bodov. Mimochodom u nás v recenzii si zaslúžil plný počet bodov.

To je všetko z dnešného zoznamu desiatich najlepších hier pre Xbox, ktoré si môžete zahrať s kamarátom u vás doma.

Dajte nám prosím vedieť do komentárov, či sa vám článok páčil a ktorú hru by ste do zoznamu pridali vy.

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk