Aktivovali ste si Xbox Game Pass a neviete kam skočiť skôr? Tu je 15 najlepších hier v predplatnom

Aktivovali ste si Xbox Game Pass a neviete kam skočiť skôr? Tu je 15 najlepších hier v predplatnom

 

Tieto si určite nenechajte ujsť.

Microsoft v posledných rokoch vo veľkom tlačí na svoju predplatenú službu Xbox Game Pass, ktorý vám už za 9,99€ mesačne dá prístup k takmer dvom stovkám hier. A tlačí ju tak výrazne, že všetky hry, ktoré vychádzajú od 1st party Microsoft štúdií (to znamená aj prichádzajúci Halo Infinite) sú v predplatnom zahrnuté v deň vydania.

Preto sme sa rozhodli pripraviť si pre vás zoznam hier, ktoré by vám v predplatnom nemali ujsť. Berte to ako zoznam hier, ktoré by ste si mali zahrať po aktivovaní predplatného a tento zoznam budeme pravidelne aktualizovať.

Pravidlá sú však také, že sa venujeme primárne hrám ktoré sú v predplatnom dostupné na konzole Xbox One a Xbox Series X/S a taktiež je výber obmedzený na jednu hru zo série. Taktiež sa snažíme vybrať čo najrozmanitejší zoznam hier.

Deathloop

Žáner: FPS

Majstri immersive sim žánru skombinovali priníc časovej slučky s excelentnou "Bond" atmosférou, skvelými hernými mechanikami a zaujímavými postavami. Je to hra, v ktorej vám ani nebude vadiť, že sa pohybujete po štyroch maličkých prostrediach, pretože herné možnosti vám všetko dostatočne vynahradia


Forza Horizon 5

Žáner: pretekárska hra

Štvorku vystriedala päťka, ktorá opäť raz posunula laťku pretekárskych hier v otvorenom svete vyššie a vyššie. Tentokrát v prostredí Mexika, ktoré oplýva rôznorodosťou, unikátnym zážitkami, krásnym vizuálom a adrenalínovými pretekmi. Všetko, čo ste si obľúbili v štvorke sa nachádza aj v päťke a vývojári k tomu prihodili ešte niečo navyše. 


Psychonauts 2

Žáner: akčná plošinovka

Dobrodružstvo Raza jednoducho stojí za to. Unikátny vizuálny štýl, prekvapujúco "dospleý" príbeh a famózny leveldizajn, ktorý vás bude prekvapovať nápadmi od začiatko až do samotného konca. Naozaj neexistuje dôvod nezahrať si Psychonauts 2 a to aj za predpokladu, že ste jednotku nehrali. A ak chcete, tak aj tá je v Game Passe. 


Ori and the Will of the Wisps

Žáner: 2D metroidvania

Nádherná, no extrémne náročná „rozprávka,“ ktorá vás zavedie do čarovného sveta Niwenu v koži roztomilého Oriho, ktorý musí opäť zachrániť nie len tento svet, ale aj svojich kamarátov, ktorí doplatili na temnotu, ktorá ho obklopila. Akurát sa obrňte trpezlivosťou, pretože toto nie je hra vhodná pre ľudí, ktorí sa nevedia držať na uzde.


Star Wars Jedi: Fallen Order

Žáner: akčná adventúra

Akčná adventúra z prostredia sveta Star Wars vás usadí medzi tretí a štvrtý diel filmovej ságy a chopíte sa role Cala, ktorý patrí medzi tých, ktorým to ide so svetelným mečom veľmi dobre. Nečakajte však jatky na štýl Force Unleashed, pretože skôr ide o hru inšpirovanú Souls sériou. Schopnosti a meč síce sú k dispozícii, no horúca hlava vás ďaleko nedostane. Takže opatrne. 


Gears 5

Žáner: third-person strieľačka

Sériu Gears asi netreba nejak zvlášť predstavovať. Štúdio Coalition v piatom diely ságy rodu Fenix dokázalo nie len držať sa stanovených pravidiel série, ale pokúsili sa aj o drobné inovácie, ktoré sa v drvivej väčšine prípadov vydarili. A aby obsahu nebolo málo, tak k dispozícii je aj prepracovaný PvP obsah, tradičný horde mód a novinka v podobe Escape módu. A ak máte Ultimate verziu predplatného, tak sa môžete tešiť aj na príbehové rozšírenie Hivebusters. 


Inside

Žáner: 2D plošinovka

Iba málo hier dokáže z takého mála vytvoriť niečo tak hodnotné. No štúdio Playdead patrí presne do tejto kategórie. Unikátny zážitok so skvelou atmosférou, solídnymi mechanikami a nádherným vizuálom, ktorá by vám nemala ujsť. 


Doom Eternal

Žáner: FPS

Doomslayer sa vrátil a jeho forma je úžasná. Doom Eternal patrí medzi najlepšie FPS hry za posledné roky. Aj keď sa hra tvári ako bezhlavá arénová strieľačka, tak tento dojem nemôže byť ďalej od pravdy, pretože hra síce vyžaduje rýchle reflexy, no taktiež vyžaduje um a veľkú mieru taktiky pri bojoch. Ide doslova o šach v podobe FPS hry, kedy vás každý zlý ťah môže stáť váš život. A opäť poklona Mickovi Gordonovi za úžasný soundtrack. 


Persona 5 Royal

Žáner: JRPG

Jedinečná séria Persona sa konečne dostala na Xbox konzoly a taktiež aj do predplatného Xbox Game Pass a ta vám nič nebráni užiť si ju. Ide o nevšedný a netradičný, no určite hodnotný herný zážitok plný skvelých postáv, unikátneho prostredia a skvelých herných mechaník. 


Hellblade: Senua’s Sacrifice

Žáner: akčná adventúra

Hra, ktorá vám hodnú chvíľu po dohraní nedá spávať. Krátky, no o to intenzívnejší zážitok, ktorý sa venuje psychickým problémom, vernosti a láske, pričom zasadenie vám určite bude pripomínať severskú mytológiu. Nečakaný hit od štúdia Ninja Theory, ktoré má už plné ruky práce s pokračovaním.


Guardians of the Galaxy

Žáner: akčná adventúra

Štvorica "Strážcov Galaxie" síce v hre nevyzerá ako ich filmové verzie, no z ich osobností neubudlo doslova nič. Tešiť sa tak môžete na príbehové dobrodružstvo o piatich unikátnych, no zároveň nepravdepodobných hrdinoch. A tento výlet za to určite stojí. 


Prey

Žáner: RPG

Za žiadnych okolností by vám hra Prey nemala uniknúť. Ide totoiž o typ hry, ktoré sa v dnešnej dobe až tak často netvoria. Immersive Sim hra odohrávajúca sa na vesmírnej lodi Talos s unikátnym konceptom "Mimics" nepriateľov, širokými možnosťami hrania, skvelým soundtrackom a famóznym dizajnom levelov. 


It Takes Two

Žáner: kooperatívna adventúra

Komplikovanosť manželského zväzku v kríze vám možno vo videhernej podobe priblíži hra It Takes Two. Ak ste hrali A Way Out (od rovnakého štúdia a tiež v Game Passe), tak si túto hru predstavte ako ten pomyselný ďalší krok. Inovatívny leveldizaj, pekný artštýl a skvelá kooperatívna hrateľnosť. 


Alien: Isolation

Žáner: Survival hra

Kolega Robo by ma asi zabil pohľadom, ak by som do tohto rebríčka nezaradil Alien: Isolation. Osobne by som tu skôr dal Prey, no ten Game Pass opúšťa. Každopádne, hra si to zaslúži. Excelentný koncept, ktorý bol prevedený lepšie, ako si ktokoľvek z nás pri predstavení myslel. Žiadne kosenie Votrelcov, ale pomalý a metodický postup plný schovávania sa a neustáleho strachu.


A Plague Tale Requiem

Žáner: akčná adventúra

Pokračovanie príbehu Huga a Amicie, ktorí okrem nepriazni osudu musia bojovať aj s morom (doslova) potkanov, zlom ľudí a popritom všetkom si zachovať ľudskosť. Hra je príbehovo zameranou adventúrou odohrávajúcou sa v krásnom prostredí. 


UPDATE z 10.5.2020 - Nakoľko čas strávený v Game Passe hry Doom sa chýli ku koncu, tak hra bola nahradená nedávno pridaným Red Dead Redemption 2.

UPDATE z 5.4.2021 - Z ponuky Xbox Game Pass zmizli niektoré hry z rebríčka a pribudli nové a preto sme odstránili tretieho Zaklínača, Devil May Cry 5 a Metro Exodus, Red Dead Redemption 2 a nahradili ich hrami Doom Eternal, Destiny 2, Control a Star Wars Jedi Fallen Order.

UPDATE z 23.12.2021 - Z rebríčka zmizli hry Halo: The Master Chief Collection, Forza Horizon 4, Destiny 2, The Outer Wilds, Monster Hunter: World, The Outer Worlds a nahradili ich Halo Infinite, It Takes Two, Psychonauts 2, Hades, Prey a Forza Horizon 5. 

Update z 25.11.2022 - Z rebríčka boli odstránené hry Hades, Control, Sunset Overdrive, Halo Infinite a Dishonored 2 a nahradili ich hry Guardians of the Galaxy, Persona 5 Royal, Deathloop, Inside a A Plague Tale: Requiem

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk