REPUBLEAGUE a TIPOS ohlasujú CS:GO turnaj o 100-tisíc eur! Kvalifikácie sú otvorené!

REPUBLEAGUE a TIPOS ohlasujú CS:GO turnaj o 100-tisíc eur! Kvalifikácie sú otvorené!

Slovenský ešportový organizátor REPUBLEAGUE v spolupráci so spoločnosťou TIPOS vo svojom premiérovom roku pokračuje s veľkými projektami. V jesennej sezóne sa postaví česko-slovenský Counter-Strike proti Európe v boji o 100-tisíc eur. SINNERS, Entropiq Prague, eSuba a Sampi vyzvú tímy ako ENCE, Dignitas, MIBR či Eternal Fire.

Aj napriek tomu, že sú REPUBLEAGUE stále mladým organizátorom, svojou iniciatívou komunitu neustále prekvapujú. Svoje pôsobenie vo svete ešportov odštartovali na jar roku 2021 európskym CS:GO turnajom o 60.000 eur. Po letnej pauze obohatenej komunitnými turnajmi sa vrátia späť a to s posunutou latkou. Na Season 2 zvyšujú prize-pool o 40-tisíc eur.

REPUBLEAGUE TIPOS Season 2 prichádza so zaujímavým formátom. Organizátor pokračuje v idei dávať priestor pre rozvoj česko-slovenskej CS:GO scéne. Snaží sa prilákať čo najlepšie zahraničné tímy, ktoré môžu ponúknuť domácim hráčom cenné skúsenosti a možnosť vyšvihnúť sa vo svetovom rankingu. Práve myšlienka spájať domáci región so zahraničnou konkurenciou robí túto sériu turnajov jedinečnou.

Season 2 so štartom 20. septembra 2021 bude členený na na štyri časti:

Podobne ako v Season 1, uvidíme aj otvorené kvalifikácie, ktoré dajú tímom počas dvoch víkendov dve šance získať si miesto v Group stage. Práve kvalifikovaná bulharská zostava SKADE bola tou, ktorá v predošlom turnaji od REPUBLEAGUE prekonala všetky očakávania a odniesla si titul víťaza. Kvalifikácie sa odohrajú v dátumoch 21.-22. augusta a 4.-5. septembra. Prvá z nich je otvorená pre celý európsky región a druhá exkluzívne pre Čechov a Slovákov.

V Group stage uvidíme štyri skupiny po štyroch tímoch. V každej z týchto skupín bude nasadený jeden česko-slovenský tím, ku ktorému REPUBLEAGUE náhodne rozlosujú pozvané zahraničné tímy a dvoch víťazov kvalifikácii. Každá zo skupín nám prinesie počas piatich zápasov dvoch postupujúcich.

Po Group stage zabojuje zostávajúcich osem tímov o štyri voľné miesta v Playoff. Počas štyroch nekompromisných single elimination best-of-three zápasoch v Play-in fáze, spoznáme zostávajúcu štvoricu, ktorá sa postaví proti tým najlepším súperom.

Finálna fáza turnaja prebehne taktiež v single elimination formáte. Spomínanú zostávajúcu štvoricu tímov v Playoff doplní ďalších 12 celkov. Do hry totiž prichádzajú štyri najlepšie umiestnené tímy zo Season 1 (SKADE, SAW, forZe a SINNERS) a 8 pozvaných elitných tímov, ktoré budú odhalené pred začiatkom turnaja v septembri.

Turnaj sa odohrá online od 20. septembra s veľkolepým grandfinálovým best-of-three zápasom 20. novembra 2021. REPUBLEAGUE a TIPOS budú už čoskoro odhalovať všetky pozvané tímy a taktiež prinášať content s tvojimi obľúbenými tímami. Nenechaj si ujsť kvalifikácie do turnaja s najväčším prize-poolom od slovenského organizátora a sleduj REPUBLEAGUE na Twitchi už tento víkend!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk