• RECENZIA: Creative Pebble Pro - Svetom milovaní trpaslíci v tej najlepšej forme

  • RECENZIA: WWE 2K23 je efektné a veľmi zábavné divadlo

  • RECENZIA: ENDORFY Navis F360 - Až o 50 % väčšie chladenie s o niečo tichšou prevádzkou

  • RECENZIA: Kirby's Return to Dream Land Deluxe - Ružová guľa s nevídanými schopnosťami sa vracia na Switch

  • RECENZIA: Xiaomi 13 - Bude sa páčiť všetkým?

  • RECENZIA: ENDORFY OMNIS PUDDING - Kvalitná a poctivo vyrobená herná klávesnica od Endorfy

RECENZIA: Xiaomi 13 - Bude sa páčiť všetkým?

RECENZIA: Xiaomi 13 - Bude sa páčiť všetkým?

Mám ho tu, na stole, vyložený ostentatívne displejom dole, aby som provokoval okolie. Vždy, keď ide niekto okolo môjho pracovného stola a v záplave iných testovaných vzoriek zbadá práve tento mobil, neubráni sa aspoň čiastočnej reakcii. Často ide len o hru mimiky, keď sa čelo konkrétnej osoby zroluje ako staré ponožky, inokedy padne aj pár slov s otáznikom na konci. Spoločným menovateľom je však záujem ako taký a túžba vedieť, čo to je vlastne za telefón. Rýchlou odpoveďou býva tá, že ide o novú vlajkovú loď Xiaomi, no neraz štartujem novú porciu doplňujúcich otázok, ale rovnako to vie spustiť lavínu ďalšieho festivalu tancujúcej kože. Nech už sa na to pozerám akokoľvek, tak spomínaný čínsky gigant to s radovou trinástkou jednoducho dokázal, priniesol totižto na trh nový a atraktívny dizajn, za aký by sa nemusela hanbiť žiadna z jeho priamych konkurencií. Je však predmetný mobil viac než len peknou vázou na okrasu vašej osobnosti, alebo zvláda naplniť aj očakávania v zmysle ďalších, z pohľadu spotrebiteľa, nesmierne dôležitých atribútov? Tieto, ale aj ďalšie otázky sa vám pokúsim zodpovedať v nasledujúcom texte. Pohodlne sa preto usaďte a vytiahnite imaginárnu froté handričku, budeme totižto leštiť a leštiť... a zase leštiť.

RECENZIA: Lenovo Legion 7 Pro - Monštruózny výkon

RECENZIA: Lenovo Legion 7 Pro - Monštruózny výkon

Je to iba pár mesiacov, čo som písal o notebooku, ktorý som v skratke nazval monštrom. Vcelku neprekvapivo išlo o kúsok od rovnakej spoločnosti, ako je tento najnovší model, a rozdiel medzi ním je, aspoň v mene, iba prípona Pro. Niekoľko mesiacov je však vo svete technológií takmer večnosť, a preto sa v novom Lenovo Legion 7 Pro ukrývajú komponenty o jednu či, v prípade CPU, dokonca dve generácie novšie. Tak, ako som však napísal aj pri jeho staršom a menej výkonnom (no stále monštruóznom) bratovi, naozaj skvelé zariadenie potrebuje spĺňať aj mnoho ďalších podmienok ako len brutálny výkon. Pokiaľ vás zaujíma, ako nový Legion 7 Pro obstál v celkových testoch, potom smelo čítajte nasledujúce riadky.

RECENZIA: ROG Swift PG42UQ  - Okno do republiky

RECENZIA: ROG Swift PG42UQ - Okno do republiky

Herná sekcia spoločnosti ASUS, čiže republika pre hráčov, sa na stránkach nášho magazínu objavuje viac ako často – ponúkame vám nielen recenzie herných ROG notebookov, ale po novom už aj rôzne periférie, nevynímajúc monitory. Práve zobrazovacia technika je pre hráčov rovnako dôležitá ako železo pomocou, ktorého si tú či onú videohru rozbehnú a dnes mám tú česť vám predstaviť kvality najnovšieho herného monitoru zo série Swift. Do rúk sa mi totižto na dlhodobé testovanie dostal štyridsaťdva palcový model s koncovkou UQ odkazujúcu na unikátny OLED panel a s ním spojený zástup užitočných predností. Bez zdržovania vás rovno pozývam nazrieť cez otvorené okno do republiky pre hráčov.

RECENZIA: Endorfy Atlas L Electric - Prvý

RECENZIA: Endorfy Atlas L Electric - Prvý

Málokedy mám možnosť vyhlásiť, že som v rámci testovania produktov v niečom vyložene prvý, ale v prípade nového herného stola od poľskej značky Endorfy, si to môžem suverénne dovoliť. Je dosť možné, že v čase, keď tento text čítate, sa už tých hodnotiacich článkov na predmetný kus nábytku objavilo viacero, každopádne v dobe, keď som nasledujúce riadky písal, bol Endorfy Atlas L Electric až panensky nepoznanou záležitosťou. A o čom je teda presne reč? Predmetný výrobca má vo svojom portfóliu modelový rad Atlas, ktorý predáva v dvoch veľkostiach, navyše aj s príplatkom za elektrický zdvih. Nám sa do redakcie dostal práve ten najluxusnejší variant s označením Atlas L Electric, ktorého kvality som mal možnosť dlhodobo preverovať, a teraz vám o nich napíšem viac.

RECENZIA: Huawei Watch GT 3 SE - Nemusíte rozbíjať prasiatko

RECENZIA: Huawei Watch GT 3 SE - Nemusíte rozbíjať prasiatko

Nároky na nositeľnú elektroniku sa za posledné roky výrazne zvýšili a doba, keď sa smart hodinky definovali ako veľmi predražená ozdoba na ruku, je už dávno preč. Žiarivým príkladom je aj nedávne vydanie zaujímavo koncipovaných Watch GT 3 SE od Huawei, ktoré svojou cenou zdanlivo naznačujú až príliš veľa konštrukčných a funkčných kompromisov, čo však vo finále nie je úplne pravda. Mal som možnosť hodinky testovať viac než mesiac a v nasledujúcich riadkoch vám podám tradičné hlásenie.

RECENZIA: Like a Dragon: Ishin! – Zabili mu mistra. A to neměli dělat!

RECENZIA: Like a Dragon: Ishin! – Zabili mu mistra. A to neměli dělat!

Ako z toho najgenerickejšieho kung-fu filmu. Neohrozený bojovník sa po vražde svojho „mistra“ vydáva na cestu pomsty, počas ktorej zabije stovky lumpov, až sa dostane na samotný koniec zločineckého reťazca a vyzve na súboj toho, kto stál za vraždou. „Mistr“ bude nakoniec pomstený a cesta za odplatou bude dokonaná. Áno, takto by sa dal zjednodušene prerozprávať príbeh Like a Dragon: Ishin!, najnovšieho prírastku do série Yakuza, po novom Like a Dragon. Aj keď s tým slovom najnovší by som bol troška opatrný. Pôvodne ide o hru z roku 2014, ktorá bola až do roku 2023 exkluzivitou krajiny vychádzajúceho slnka. U nás napokon vyšla až teraz vo forme grafického remasteru.

RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 - Vodka Martini

RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 - Vodka Martini

Jeden kamarát mi raz povedal, že vlastniť akýkoľvek prémiový ThinkPad znamená byť súčasťou vyššej spoločnosti. Samozrejme, že som sa mu po tejto vete nezabudol patrične vysmiať, avšak dnes, po rokoch testovania rôznych druhov prenosných počítačov, musím uznať, že na tomto tvrdení predsa len môže byť kus pravdy. Lenovo sa s predmetným modelovým radom totižto dokázalo votrieť do srdiečok špecifickej sorty konzumentov a vytvoriť tak okolo danej značky istý status kultu. Na mňa osobne celá značka pôsobila vždy čiastočne exkluzívnym dojmom a pri jej podrobnom skúmaní som si neraz spomenul na agenta jej veličenstva, keďže práve on by pri výkone svojej práce dozaista vedel doceniť kompaktnosť a výkonnostný potenciál ThinkPadov ako takých. Minuloročný model X1 Carbon Gen 10 sa našej redakcii síce nejaký čas vyhýbal, avšak teraz definitívne nastal čas, aby sme sa mu pozreli pod veko a zhodnotili, či si onen status s prepojením na niečo vysoko exkluzívne aj naďalej samotná značka zaslúži.

RECENZIA: Endorfy Solum Studio - Nemám slov

RECENZIA: Endorfy Solum Studio - Nemám slov

Poľská značka Endorfy vznikla koncom minulého roka, a to spojením SPC Gear a SilentiumPC. Navonok by sa mohlo zdať, že sa bude venovať striktne len hernému segmentu, ale opak je pravdou. Okrem tradičného zamerania na hernú komunitu, bažiacu po spoľahlivom príslušenstve, sa Endorfy chce sústrediť aj na produkciu zariadení určených mimo gaming sféry, do ktorej spadajú aj (polo)profesionálne štúdiové mikrofóny. V tejto súvislosti sa mi dostalo cti otestovať ich vôbec najnovší štúdiový mikrofón s prívlastkom Solum, ktorý priam explicitne definuje filozofiu skrytú za celou značkou Endorfy.

RECENZIA: TP-Link Tapo C420S2 - Bezkáblové kamery ako trend?

RECENZIA: TP-Link Tapo C420S2 - Bezkáblové kamery ako trend?

Počas posledných šiestich mesiacov sa mi na stole ocitá už druhá porcia bezdrôtových domových kamier, ktoré sú zamerané na monitorovanie bežných domácností či firemných priestorov. A to bez toho, aby som o to niekoho vyložene prosil. Do úvodnej vety si nejako elegantne zasuňte slovné spojenie „cenovo dostupná“ a dostanete virtuálny most vedúci priamo do akejsi predikcie ohľadom rastu nového trendu. Áno, výraznú dostupnosť tohto špecifického formátu hardvéru pomaly, ale isto vnímam ako rastúci trend, preto je určite správne, aby sme sa venovali obsiahlejším testom daných zariadení naprieč čo najpestrejším zoznamom firiem. Už som mal možnosť takto zhodnotiť bezdrôtovú kameru od Xiaomi, ktorá nedopadla vyložene katastrofálne, a teraz sa spoločne pozrieme na o niečo komplexnejšiu konkurenciu od TP-Link.

RECENZIA: Nothing Ear (stick) - Inakosť

RECENZIA: Nothing Ear (stick) - Inakosť

Príbeh dnes už 33-ročného pána menom Carl Pei by sa dal právom označiť za inšpiratívny. Tento rodák z čínskeho Pekingu vo svete technológií zanechal obrovskú stopu, aj keď možno poznáte viac jeho produkty než jeho iniciály. Tak či onak, Carl Pei bol jedným zo zakladateľov úspešnej značky mobilných telefónov OnePlus, ktorá sa za pomerne krátku dobu dokázala presadiť na celosvetovom trhu. A v momente, keď spomínanú spoločnosť opustil, aby si založil nový brand, bolo okamžite jasné, že ani ten sa len tak nestratí. V súčasnosti je vo svete jeho vlastná značka Nothing takmer rovnako rešpektovaná ako OnePlus a stačil jej na to len jeden jediný model telefónu. Sám vlastním Nothing Phone mobil a aktuálne ho považujem za to najoriginálnejšie, čo si v súčasnosti na trhu v rámci strednej a vyššej triedy telefónov môžete kúpiť. Aj preto som bol nesmierne zvedavý, aké sú v rámci Nothing portfólia kvalitné ich druhé bezdrôtové slúchadlá s príznačným názvom Nothing Ear (stick). Tie nám do redakcie na test zaslal priamo Nothing, začo mu už vopred ďakujem.

RECENZIA: MSI Vigor GK71 Sonic Blue - Revitalizácia

RECENZIA: MSI Vigor GK71 Sonic Blue - Revitalizácia

Už minulý rok na stránkach nášho magazínu zažila herná klávesnica od MSI komplexný rozbor. Dnes si máme možnosť osviežiť pamäť a súčasne skontrolovať revitalizovanú podobu daného hardvéru obohatenú o modré spínače. Po dlhej dobe som mal na testovanie vzorky extrémne málo času a do toho celého, ako to už býva, ma v uličke za domom prepadla banda tancujúcich bacilov v červených šatkách a s dierami na kolenách. Skolený chrípkou som musel celý proces testovania presunúť do postele a aby som stíhal dátum vydania, tak som si zobral prácu domov a povýšil som to na novú úroveň.

RECENZIA: Lenovo Yoga Slim 7 ProX - Pocity

RECENZIA: Lenovo Yoga Slim 7 ProX - Pocity

Všetko je o pocitoch. Ako ľudia, verím, že sa za nich stále považujete, sa nimi denne nechávame ovplyvňovať. S pocitmi zaspávame, vstávame, jeme a s pocitmi plánujeme aj svoju budúcnosť. Nech už práve teraz robíte čokoľvek, vrátane čítania tohto textu, robíte to s istou zmesou pocitov. Ja sám sa počas testovania hardvéru, nech sa akokoľvek snažím mať maximálne profesionálny prístup, nechávam často strhnúť pocitmi. Čím viac je produkt kvalitatívne rozpoltený, stručne povedané; nejde o čiernobiely priemer plný sivej a nudy, o to skôr ma metaforicky vyfacká hutná dávka pocitov. Najnovšie ma zaplavila taká silná dávka pocitov, počas recenzovania štýlového pracovného notebooku značky Lenovo, až mi to vyrazilo dych. Chcete vedieť viac?

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk