• RECENZIA: Call of Duty: Black Ops Cold War - Návrat do minulosti alebo posun vpred?

  • RECENZIA: Lenovo ThinkBook Plus s dvojitým E-Ink displejom - Unikátny notebook s dvomi displejmi

  • RECENZIA: Samsung Galaxy S20 FE - Čo všetko chcete na tú pizzu?

  • RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 - Menšia, no stále obrovská

  • RECENZIA: Dirt 5 - Návod, ako sklamať skalných fanúšikov

  • RECENZIA: Marvel's Spider-Man: Miles Morales - Pavúčí muž je späť! Teda, iný pavúčí muž, no aj to sa ráta

RECENZIA: Call of Duty: Black Ops Cold War - Návrat do minulosti alebo posun vpred?

RECENZIA: Call of Duty: Black Ops Cold War - Návrat do minulosti alebo posun vpred?

Nie každá koridorová strieľačka musí byť automaticky zlá hra. Začal som touto vetou, pretože viem, ako veľmi sa vo svete gamingu začal väčšinovo demonštrovať názor, že každá nová hra zo série Call of Duty dominuje len posunom v grafike. Do tohto spektra takisto začal spadať aj Battlefield a niekdajší Medal of Honor. Asi nemá cenu tváriť sa, že u mňa tento názor neprevládal, a vlastne ani nechcem, aby ste si to mysleli. Malo to jednoduchú príčinu. Gaming a hry vo všeobecnosti začali napredovať nielen graficky, ale aj hernými mechanikami a kopa štúdií tak stavila, napríklad, na sandboxové hranie. Tým pádom nebol priestor na lineárne strieľačky a pri sérii, ako je Call of Duty, teda zostávali hlavne pravoverní fanúšikovia. Tým nechcem povedať, že by ich bolo málo, práve naopak, len chcem objasniť príčinu globálneho hejtu voči tomuto žánru. Na druhú stranu, každý jeden žáner, ktorý sa snažil zostať vo svojich zabehnutých koľajach, bol v hernej komunite veľakrát zosmiešňovaný. Ale predsa nemôže mať každá hra svoj ekvivalent kartičiek alebo battle-royale, veď každý koncept nedokážeme implementovať všade. Preto som rád, že po úspešne odignorovaných asi desiatich dieloch zo série Call of Duty sa môžem vrátiť k tomuto gigantu, ktorý ma ako dieťa toľko napĺňal. A musím povedať, že som si to náramne užil.

RECENZIA: Lenovo ThinkBook Plus s dvojitým E-Ink displejom - Unikátny notebook s dvomi displejmi

RECENZIA: Lenovo ThinkBook Plus s dvojitým E-Ink displejom - Unikátny notebook s dvomi displejmi

E-Ink displeje sú známe z elektronických čítačiek kníh. Sú to displeje bez podsvietenia, ktoré nezaťažujú ľudské oči a spotrebovávajú minimálne množstvo energie. Do istej miery ide o experiment, keďže takýchto kombinácii je málo. Má to v prípade novinky od spoločnosti Lenovo zmysel?

RECENZIA: Samsung Galaxy S20 FE - Čo všetko chcete na tú pizzu?

RECENZIA: Samsung Galaxy S20 FE - Čo všetko chcete na tú pizzu?

Samsung, ako mega konglomerát obchodujúci vo svete spotrebnej elektroniky, sa raz dozaista postará o integráciu svojho loga na prebal prvých skutočných mozgových štepov, ktoré všetkých absolventov vysokej školy života donútia zobrať drevené pálky a ísť si zahrať pred neónmi osvetlený primaciálny palác. Do tej doby sa však musíme uspokojiť s bežným hardvérom šitým priamo na mieru často neskutočne rozmaznaných spotrebiteľov, o čom svedčí aj aktuálne úplne čerstvá novinka s logom spomínanej spoločnosti. Prečo ten vesmírny prívlastok pri takej cene a čo všetko sa skrýva za skratkou Galaxy S20 FE? Podľa marketingového oddelenia juhokórejskej ikony Samsung je FE presne to, čo chcete vy, bežní zákazníci, zháňajúc ideálny mobilný telefón v dostupnej cenovej relácii, s akým by ste sa nemali báť pochváliť ani pred kamarátmi lomeno kolegami. Samsung totižto sám tvrdí, že pri koncepčnej skladbe tohto mobilu naplno čerpal z potrieb svojich verných, ale aj potencionálnych zákazníkov, a tak logicky aj mňa nesmierne zaujímalo, čo všetko telefón ako taký dokáže a ako vyzerá na prvý dotyk. Na ten ja totižto dám najviac, a to sa teraz nerozprávame len o neživých veciach.

RECENZIA: Dirt 5 - Návod, ako sklamať skalných fanúšikov

RECENZIA: Dirt 5 - Návod, ako sklamať skalných fanúšikov

Zbožňujem hernú sériu Dirt. Myslím to vážne. K titulom z nej sa vraciam rok čo rok a tým nemyslím len Dirt a Dirt 2, ale aj arkádovejšie Dirt 3 a Showdown. Čas od času ma dokonca prepadnú masochistické chúťky a vtedy zapínam Dirt Rally. A keď zavolá nostalgia, idem ešte ďalej a zabíjam čas v Colin McRae Rally. Preto som sa na príchod Dirt 5 tešil ako malé dieťa a aj keby som nemal možnosť zrecenzovať hru pod krídlami Gamesite, tak by som si ju asi kúpil. Ale… Pokiaľ si nechcete kaziť ilúzie o štúdiu Codemasters a sérii Dirt, bude lepšie nasledujúce riadky nečítať.

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 - Menšia, no stále obrovská

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 - Menšia, no stále obrovská

Iba nedávno sme mali v redakcii šancu pozrieť sa na zúbok novej skrinke od spoločnosti Fractal Design s menom Meshify 2 XL. Spolu s XL verziou k nám zavítal aj jej menší brat a hoci hovorím menší, treba toto slovo brať s rezervou. Počítačová skrinka Meshify 2 totiž rozmermi stále konkuruje aj tým najväčším modelom od iných firiem. No napriek väčšej veľkosti sme si museli vyskúšať, či sa odrazila aj na nízkych teplotách.

RECENZIA: Marvel's Spider-Man: Miles Morales - Pavúčí muž je späť! Teda, iný pavúčí muž, no aj to sa ráta

RECENZIA: Marvel's Spider-Man: Miles Morales - Pavúčí muž je späť! Teda, iný pavúčí muž, no aj to sa ráta

Next-gen je tu, PS5 a Xbox Series X/S už zdobia obývačky a izby mnohých hráčov, hoci je pravda, že nie každému sa ušlo. Ja síce patrím k tým, ktorí mali to šťastie a 19. novembra im prišla PS5 domov, žiaľ, keďže sme sa nemohli spoliehať, či sa tak stane, recenzia Spider-Man: Miles Morales prebehla na PS4 Pro.

RECENZIA: Amnesia: Rebirth - Najstaršou a najsilnejšou emóciou ľudstva je strach. A najstarším a najsilnejším druhom strachu je strach z neznáma

RECENZIA: Amnesia: Rebirth - Najstaršou a najsilnejšou emóciou ľudstva je strach. A najstarším a najsilnejším druhom strachu je strach z neznáma

Amnesia: The Dark Descent je kultová záležitosť, ktorá na PC spustila lavínu hororových hier a indie vývojárom dala ešte viac priestoru zviditeľniť sa. Titul preslávilo aj množstvo videí s vystrašenými hráčmi, vďaka čomu sa stal synonymom pre ten pravý herný horor. Pri prvej Amnesii jednoducho všetko vyšlo, ako malo. Po desiatich rokoch sa Frictional Games vrátili k sérii, ktorá ich dostala na vrchol. A 98 rokov po udalostiach z The Dark Descent budeme opäť musieť pospájať útržky z traumatických udalostí, ktoré amnéziu spôsobili.

RECENZIA: Lenovo Legion 5 - O dva schody nižšie

RECENZIA: Lenovo Legion 5 - O dva schody nižšie

Je tomu len pár týždňov, čo som ukončil test radu Legion s číslovkou 7 a už sa tu spoločne opäť stretávame u navonok takmer identického dizajnu a s číslom aké žiadny školák nevidí zrovna rád. Ak ste preto prípadne zaznamenali práve moju recenziu na šťastnú sedmičku z hernej sekcie spoločnosti Lenovo a teraz sa domnievate, že by vás čítanie nasledujúcich riadkov nemalo už čím extra zaujať, nemusí to byť hneď automaticky správny predpoklad. O dva schody vyšší šarmantný svalovec, ako som sám Legion 7 svojho času nazval, totižto spadá skôr pod sekciu prémiového produktu so všetkým, čo k tomu patrí – vrátane ceny, kde naopak päťka ide v tomto smere cestou striktnej strednej až nižšej triedy. Nechcem tu vyložene tvrdiť, že sa rozprávame o nejakom gaming náradí za pár korún, ktoré môžete nakúpiť v akcii jedna plus jedna, každopádne tam, kde si mnohí z vás pochopiteľne nechcú nechať vyrezať ľadvinu, len aby mohli pustiť najnovšie hry s RTX odleskom na plešatej hlave Agenta 47, ponúka aj Lenovo hromadu praktických kompromisov, ktorého jeho hardvér okamžite nedegradujú na niečo lacné a nefunkčné. A môžem vám už takto v úvode so suverénnym tónom v prstoch povedať, že po tom, čo som s Legion 5 strávil jeden intenzívny mesiac plný hrania a nemenej vypätého pracovného nasadenia (už ste niekedy spočítali, koľko kvapiek kávy spadne mimo šálku po tom, ako ju vyberiete z kávovaru?), som o to viac presvedčený o dôležitosti jeho existencie. Dôvody tohto tvrdenia si teraz spoločne rozoberieme v texte nižšie.

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Flex 5 - Viac ako len tablet, ale...

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Flex 5 - Viac ako len tablet, ale...

Notebookov s dotykovou obrazovkou je na trhu naozaj veľké množstvo. O trochu menej už je takzvaných konvertibilných zariadení, ktoré možno používať nielen v tradičnom notebookovom formáte, ale ktorým pánty dovoľujú fungovať aj režime tabletu či stanu. Lenovo má vo svojej ponuke viacero zariadení, z ktorých takmer všetky sú známe pod názvom modelového radu Flex. Do redakcie nám tentokrát zavítal model Lenovo IdeaPad Flex 5 – ponúka to najlepšie zo sveta tabletov, a zároveň disponuje plnohodnotnou klávesnicou a výkonnejším hardvérom, aký sa normálne nachádza aj v tých najdrahších tabletoch. Bola však nami testovaná konfigurácia dostatočne výkonná a zaujímavá na to, aby sme vám ju mohli odporučiť? To sa, samozrejme, dozviete v recenzii nižšie.

RECENZIA: OnePlus 8T - Warp pohon existuje!

RECENZIA: OnePlus 8T - Warp pohon existuje!

Všetko je raz po prvýkrát a aj ja som v duchu tohto často využívaného hesla nemohol donekočna pred firmou OnePlus kľučkovať ako ten zbesilo utekajúci zajac pred svetlami uháňajúceho automobilu. Po rokmi preverených značkách konkurencie mi tak distribútor vložil do rúk najnovší mobilný telefón z dielne tejto nesmierne mladej, ale o to viac ambicióznej, čínskej spoločnosti, aby som konečne zahodil nezdravé predsudky z nepoznaného a okúsil pravú chuť pokroku. Slovo pokrok je asi v tomto konkrétnom prípade priamo na mieste, keďže ak sa u telefónu so skratkou 8T dá niečo vyložene vyzdvihnúť, tak to je odkaz na moje milované univerzum Star Treku. OnePlus si v tomto prípade jedným ťahom omotá okolo prsta znalcov warpovej rýchlosti a rovnako tak kritikov pomalého nabíjania u prenosného hardvéru. 8T totižto využíva priam svetelne rýchly systém Warp Charge 65, ktorý vám batériu doplní až po okraj behom šialených cca 35 minút. A to je argument, ktorý sa s prehľadom a právom pretlačil už do prvého odseku tejto recenzie.

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Budúcnosť 2.0

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Fold 2 - Budúcnosť 2.0

Keď som sa vám takto v úvode tohto "úžasného" roku (úvodzovky tak silné, že by ste ich mohli zaliať horúcou vodou aj dvakrát po sebe) prihováral v súvislosti s revolučným mobilným telefónom Galaxy Z Fold, spomínal som kultové fantasy univerzum Star Trek. Práve v ňom sa totižto ešte počas šesťdesiatych rokov minulého storočia zrodili mnohé vynálezy dnes už zaradené do bežného užívania a fakticky práve tam prišiel nápad začať sofistikovanú komunikačnú technológiu rolovať ako noviny – nadnesene povedané. Iste, Samsung v tomto smere ešte bude potrebovať zopár rokov bedlivého vývoja a nemalých investícií, ale práve špeciálna podsekcia z rodiny telefónov Galaxy, ktorá nesie písmeno Z, by sa raz mohla postarať o ten nezabudnuteľný nádych pravej budúcnosti. Dnes vás preto vítam na poschodí číslo dva, kde sa kvalita spracovania tohto skladacieho komunikačného hardvéru pohla zase o kus vyššie, ale cez to všetko si so sebou nezabudla zobrať batoh plný otáznikov a pochopiteľne aj istých špecifických prekážok. Nechcem však, aby ste teraz na základe menšej negácie hodili spiatočku, ako sa povie, a s rachotom vycúvali z tohto článku bez jeho prečítania, a preto dodám, že v závere súčasného pandemického kalendára som sa osobne netešil na nič iné zo sveta mobilných telefónov ako práve na Samsung Galaxy Z Fold 2. Poďme si ho preto spoločne otvoriť a nechať sa opantať žiarou jeho jedinečnosti.

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Gaming 3 - Keď miznú hranice medzi „herným” a „firemným”

RECENZIA: Lenovo IdeaPad Gaming 3 - Keď miznú hranice medzi „herným” a „firemným”

Notebooky posledný rok či pol roka zažívajú nevídanú renesanciu. Tam, kde vyzeral byť trend neustále klesajúcich predajov, sa zrazu ukazuje potreba a praktickosť notebookov. Skrz situáciu, v ktorej sa dnešný svet nachádza, je len normálne, že stále viac ľudí robí z domu, a že aj tí, čo by normálne nepremýšľali nad hrami, majú zrazu dôvod radšej ostať doma a pustiť si niečo na počítači ako sa ísť von socializovať. Keď ku mne putoval nový notebook s menom Lenovo IdeaPad Gaming 3, očakával som, že pôjde o lacnejší, no stále obstojný produkt zameraný čisto na hráčov. Hoci však má tento produkt v mene slovíčko Gaming, pri testovaní ma vo viacerých smeroch, najmä pozitívne, prekvapil.

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 XL - Neokázalá dokonalosť

RECENZIA: Fractal Design Meshify 2 XL - Neokázalá dokonalosť

Winter is coming alias zima prichádza. V nočných hodinách už teploty na niektorých miestach bežne atakujú mínusové teploty a preto je peknou metaforou, že sa môžeme pozrieť na nové produkty od spoločnosti, ktorá sa v minulosti pýšila logom snehovej vločky. Už podľa mena samotnej recenzie budú pozornejší čitatelia vedieť, že ide o značku Fractal Design a ako horúce (studené) novinky k nám do redakcie zavítali dve skrinky z vynoveného radu Meshify. Obe stále zachovávajú tradíciu Fractal Design skriniek, no zároveň prinášajú aj viacero vylepšení a už na prvý pohľad sľubujú byť monštrami, čo sa prietoku vzduchu týka. Ako prvej sme sa na zúbok pozreli väčšej z týchto skriniek – Fractal Design Meshify 2 XL.

RECENZIA: Gigabyte G34WQC - Ultraširoký, ultrarýchly, avšak nie ultradrahý

RECENZIA: Gigabyte G34WQC - Ultraširoký, ultrarýchly, avšak nie ultradrahý

Trh s monitormi je ponukou naozaj bohatý. Takmer by sa dalo povedať, že je až preplnený možnosťami. Či už rátate rozpočet na nový monitor v desiatkach eur, stovkách alebo, nedajbože, tisíckach, produktov je v každej kategórii naozaj veľa. Preto je aj ťažšie na tomto trhu preraziť, najmä pokiaľ sa neradíte medzi ustálených hráčov, alebo nie ste ultraprémiová značka zameraná na jediný segment trhu. Monitorom od spoločnosti Gigabyte aj ich prémiovému brandu Aorus sa to však, podľa môjho názoru, za posledný rok či dva podarilo. Ako prvé prišli drahšie a prémiovými funkciami nabité modely značky Aorus, avšak tie v poslednej dobe nasledujú stále viac cenovo dostupné, no stále výkonné kúsky s logom Gigabyte.

RECENZIA: Watch Dogs: Legion - Ubisoft, už naozaj stačilo

RECENZIA: Watch Dogs: Legion - Ubisoft, už naozaj stačilo

Nikdy som sa netajil, že mi open world hry od Ubisoftu už nejaký čas lezú hore krkom. Neskutočná šablónovitosť, rovnaké herné systémy a mizivá úroveň inovácií. Proste bez ohľadu na to, či ide o Assassin’s Creed, Far Cry alebo Watch Dogs, mali ste pocit, že hráte hru podľa rovnakých pravidiel, kde jediný rozdiel medzi týmito sériami je pohľad, z ktorého hľadíte na svet a to, či držíte v rukách meč alebo strelnú zbraň.

RECENZIA: MSI MEG Infinite X 10SE - For True Gaming

RECENZIA: MSI MEG Infinite X 10SE - For True Gaming

Všetky veľké nadnárodné spoločnosti súčasnosti, zaoberajúce sa kompletnou produkciou počítačového hardvéru, sa dnes denne musia obracať každým jedným smerom, kde sedí onen potencionálny zákazník. Už dávno totižto neplatí, že konzument si kvalitu vždy nájde, a to aj bez akýchkoľvek pomôcok a indícií. Dnes, naopak, podobné firmy musia loviť, aby sami nezomreli od hladu. Do tejto mojej, možno trocha neortodoxnej, klasifikácie spadá aj známa taiwanská značka Micro-Star International, ktorú asi lepšie spoznáte pod skratkou MSi. Táto notoricky známa firma už viac než tri dekády chrlí zo svojich tovární výrobky z rôznych kategórií od notebookov cez desktopy až po špecifické komponenty, ako sú základné dosky a grafické karty. Všetko toto, opatrené jemne agresívnym logom MSi, dozaista registrujete aj vo vašom okolí a ak, navyše, spadáte do sorty milovníkov herného náradia s minimom kompromisov, práve pre vás tu dnes máme vlajkovú loď v zmysle série MEG.

RECENZIA: NHL 21 – stačí nám len vylepšený “Be a pro” režim?

RECENZIA: NHL 21 – stačí nám len vylepšený “Be a pro” režim?

Už je to pár rokov, odkedy recenzujem sériu NHL. Samozrejme, predtým som hrával množstvo dielov, no k hodnoteniu som sa dostal až v roku 2016. A ak čakáte, že aj tento rok budem vyplakávať nad tým, že nový ročník virtuálneho hokeja neobsahuje Frostbite engine, ste na omyle. Ja už na to, s prepáčením, zvysoka kašlem. Proste mi to je jedno.

RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

RECENZIA: HP OMEN Vector Mouse - Herná myš pre každého

História značky sa začala písať v roku 1991 ešte pod názvom VoodooPC. Herné príslušenstvo sa však medzičasom stalo trendovým a na túto vlnu zareagovala aj firma HP. V roku 2006 sa rozhodla odkúpiť VoodooPC a o 10 rokov neskôr spojila všetky svoje herné zariadenia pod značku OMEN, ktorá zahŕňa herné notebooky, PC, monitory a v neposlednom rade herné príslušenstvo vrátane headsetov a myší. Myš OMEN Vector Mouse je to, čo nás zaujíma.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk