• RECENZIA: MSI MAG275CQRF-QD - Na momenty, pri ktorých sa každá snímka počíta

  • RECENZIA: Football Manager 2024 - Hra, ktorá vám každú jeseň ukradne sociálny kontakt

  • RECENZIA: Last Train Home - Československé légie a ich príbeh o poslednom vlaku domov

  • RECENZIA: Super Mario Bros. Wonder - Zázrak v každom leveli

  • RECENZIA: SONY INZONE Buds - Herné slúchadlá bez extravagantného dizajnu

  • RECENZIA: EA Sports WRC - Rely, ktoré si zaslúžime, nie, ktoré chceme...

RECENZIA: MSI MAG275CQRF-QD - Na momenty, pri ktorých sa každá snímka počíta

RECENZIA: MSI MAG275CQRF-QD - Na momenty, pri ktorých sa každá snímka počíta

Monitor je zrejme najdôležitejší doplnok k počítaču, pretože bez neho sa v podstate nedá používať (ak si odmyslíme pripojenie k televízoru). Dokonca aj priaznivci notebookov si často dokupujú externé monitory, ktoré okrem väčšej obrazovky zvyčajne poskytnú aj nejaké tie ďalšie výhody. Vybrať si zo zdanlivo nekonečnej ponuky ale ani zďaleka nie je jednoduché. Špecifikácií je množstvo, informácií o nich tiež a nie každý má čas a trpezlivosť venovať sa výberu monitora. Práve preto si dnes ukážeme schopného kandidáta vo vyššej strednej triede herných monitorov, ktorým je model MAG275CQRF-QD od technologického giganta MSI.

RECENZIA: Football Manager 2024 - Hra, ktorá vám každú jeseň ukradne sociálny kontakt

RECENZIA: Football Manager 2024 - Hra, ktorá vám každú jeseň ukradne sociálny kontakt

Športové manažérske hry milujem od 90. rokov, keď som k tomuto žánru prvýkrát pričuchol a venoval mu dlhé hodiny. Ani nechcem vedieť, koľko hodín života som v ňom strávil, no určite to nie je málo – a séria Football Manager nie je výnimkou. Vychádza už dlhočizné roky, pričom tvorcovia sa ju neustále snažia viditeľne zlepšovať a každučkým rokom je bližšie k vrcholu manažérskeho neba. Otázkou však je, či v tomto trende pokračuje aj novinka v podaní Football Manager 2024.

RECENZIA: Last Train Home - Československé légie a ich príbeh o poslednom vlaku domov

RECENZIA: Last Train Home - Československé légie a ich príbeh o poslednom vlaku domov

Pri hre, ako je Last Train Home, je náročné zostať objektívny. Príbeh a zasadenie je o nie až tak vzdialených dejinách dvoch bratských krajín a keď prvýkrát začujete slovenčinu a češtinu, vynorí sa vám úsmev na tvári. Československí legionári, ktorí sa snažia dostať z Ruska po prvej svetovej vojne domov do novovzniknutej spoločnej krajiny, sú témou, ktorá nielenže nemá dostatočné zastúpenie v kultúre, ale vo všeobecnosti sa o nej málo vzdeláva. A keďže legionárom bol aj môj prastarý otec, táto téma je mi o to bližšia.

RECENZIA: SONY INZONE Buds - Herné slúchadlá bez extravagantného dizajnu

RECENZIA: SONY INZONE Buds - Herné slúchadlá bez extravagantného dizajnu

Zas a znova sa budem opakovať, každopádne isté veci je treba pripomínať, špeciálne v kontexte chápania nie vždy zrejmých súvislostí, ktoré často uvádzam vo svojich textoch. Preto opäť pripomínam, že spoločnosť SONY má bohatú skúsenosť s produkciou bezdrôtových slúchadiel, či už štupľov alebo klasických klapiek, avšak paradoxne len pred rokom predstavili nový modelový rad INZONE, ktorý sa dizajnom a svojou filozofiou pripojenia radí medzi striktný herný segment.

RECENZIA: Acer Predator Triton 17X (PTX17-71-91TG) - Monštrum…

RECENZIA: Acer Predator Triton 17X (PTX17-71-91TG) - Monštrum…

Najnovšie herné tituly v tých najlepších nastaveniach, a čo najväčšom rozlíšení. To je sen takmer každého hráča. Častokrát sa však treba uspokojiť s nižším rozlíšením alebo menej náročnými nastaveniami. A hlavne, najčastejšie si ten najlepší zážitok užijú hráči doma, za desktopom, bez možnosti zabaviť sa na cestách. Čo keď sa ale ukáže mobilné zariadenie, ktoré výkonom konkuruje naozaj nadupaným stolným počítačom. So 17 palcovou obrazovkou, Intel procesorom najnovšej generácie a najlepšou grafikou, ktorú Nvidia ponúka? Je to notebook. Je to monštrum. Je to nový Acer Predator Triton 17X.

RECENZIA: Like a Dragon Gaiden - Každý mafián raz napokon povie posledné zbohom

RECENZIA: Like a Dragon Gaiden - Každý mafián raz napokon povie posledné zbohom

Vec sa má tak, že aj to pre vás najplnohodnotnejšie remeslo, či si už pod tým slovom predstavíme háčkovanie alebo vybíjanie zubov členom znepriatelených gangov, vám môže skôr či neskôr ísť po čase už poriadne na nervy, a to dokonca až tak, že sa s tým rozhodnete skoncovať. Spôsobov, ako to ukončiť, je mnoho. Buď s tým jednoducho seknete, alebo svoje vedomosti posuniete na nejakého svojho učňa, alebo trebárs, a čo predpokladám, že ide o raritnejšiu vec, je, že budete predstierať svoju vlastnú smrť. Iste, ak sa venujete rezbárstvu, asi by ste do takýchto netradičných riešení nešli, aj keď neviem, nie som rezbár, no ale ak ste bývalý člen Jakuzy, tak vám takéto radikálne vyparenie sa môže prísť veľmi vhod. Obzvlášť ak ste Kazuma Kiriju, hlavný hrdina série Yakuza, respektíve Like a Dragon.

RECENZIA: Call of Duty: Modern Warfare III - Je to DLC, alebo plnohodnotná hra?

RECENZIA: Call of Duty: Modern Warfare III - Je to DLC, alebo plnohodnotná hra?

Ak čakáte odpoveď na otázku z nadpisu, vedzte, že tá je jednoduchá – ani jedno. Na tretí diel reštartu série som sa tešil tak, ako sa teší môj trojročný syn na Vianoce, pričom už po dokončení druhého dielu (ktorý odporúčam určite si kúpiť aj s jednotkou) som sa nevedel dočkať, ako sa do príbehu opäť vrhnem. Áno, som jeden z tých, ktorí singleplayer Call of Duty žerú a nehanbím sa za to. No pri trojke to so mnou išlo ako na húsenkovej dráhe. Raz som sa tešil, potom som bol zmätený a následne som sa opäť radoval...

RECENZIA: Acoustique Quality - AQ M26 - Vstupenka do audiofilného sveta od zlatých českých rúk

RECENZIA: Acoustique Quality - AQ M26 - Vstupenka do audiofilného sveta od zlatých českých rúk

Acoustique Quality (skrátene AQ) je česká spoločnosť pôsobiaca na trhu od roku 1995, avšak, korene jej primárnej činnosti, ktorou je vývoj a výroba reproduktorov a audiozostáv, siahajú až do roku 1992. Práve vďaka svojim bohatým skúsenostiam sú dnes produkty AQ na tej najvyššej úrovni, pričom sú vyrábané priamo v Českej republike, a ponúkajú vynikajúci pomer ceny a výkonu.

RECENZIA: SteelSeries Alias - Nechoďte nakupovať hladný ako pes...

RECENZIA: SteelSeries Alias - Nechoďte nakupovať hladný ako pes...

Po viac než ročnej pauze sa mi do redakcie dostal opäť produkt lokálne dobre známej a po stránke kvality všeobecne spoľahlivej značky SteelSeries. Tentokrát v podobe kondenzátorového mikrofónu s kardioidným vzorom. Nech vás však tieto pojmy nejako zásadne nevyrušujú, v skratke ide o stolový USB mikrofón, ktorý funguje na štýl plug-and-play, čo znamená, že jeho zapojenie a prevádzka si nevyžaduje žiadne zásadné technické znalosti, čím sa cieľová skupinka prípadných záujemcov výrazne rozširuje. Je však SteelSeries Alias skutočne hodný dvesto eur? A čo iné okrem atraktívneho dizajnu a priam hypnoticky krásnych LED svetielok ponúka? O tom si povieme viac v nasledujúcej kaskáde poskladanej z mojich viet alias skúseností s mikrofónom samotným.

RECENZIA: Xiaomi Watch 2 Pro - Xiaomi a Wear OS?

RECENZIA: Xiaomi Watch 2 Pro - Xiaomi a Wear OS?

Čínsky koncern Xiaomi aktuálne uviedol na trh nový model inteligentných náramkových hodiniek, kde prím v rámci noviniek hrá integrácia Wear OS. Trocha nečakaný operačný systém v prípade Watch 2 Pro obsluhuje výkonný Qualcomm procesor a čo je pre potenciálnych zákazníkov vôbec najpodstatnejšie, tak finálna cena ostáva napriek tomu viac ako priaznivá. S hodinkami som mal možnosť stráviť takmer mesiac, aj keď nemalú časť z toho odpočívali na nabíjacej stanici.

RECENZIA: LOGITECH WAVE KEYS - Vlna pre vaše pohodlie

RECENZIA: LOGITECH WAVE KEYS - Vlna pre vaše pohodlie

Moja prvá bezdrôtová kancelárska klávesnica, ak do toho nerátame integrovanú klávesnicu v notebookoch, bola značky Logitech a zhodou okolností bola zo série Wave Keys. Spomínam si, že dokázala sama o sebe zniesť skutočne drsné zaobchádzanie a nevyžadovala žiadnu prehnanú údržbu. A cez to všetko, že som ešte počas jej používania nepôsobil ako technologický redaktor, už som na nej písaval recenzie na videohry a súčasne realizoval správu rôznych webov. Na modelový rad Wave Keys mám práve z tohto dôvodu krásne spomienky, a preto keď nedávno Švajčiari oznámili vôbec najnovší a rovnomenný model, s nadšením som prijal ponuku na jeho testovanie.

RECENZIA: RoboCop: Rogue City - Náhrada za katastrofálny tretí film po tridsiatich rokoch

RECENZIA: RoboCop: Rogue City - Náhrada za katastrofálny tretí film po tridsiatich rokoch

RoboCop síce nie je tak populárny akčák 80. rokov ako ostatné klasiky typu Terminátor alebo Rambo, no dystopický svet a najmä jeho hlavný hrdina ponúkajú veľa priestoru pre kreatívne štúdio. Tým poľský Teyon jednoznačne je, o čom svedčia aj ich predchádzajúce hry, ktoré sa zamerali na práve vyššie spomínané kultové postavy. Kvalitatívne to však hlavne v prípade Ramba nebolo nič extra, pričom práve RoboCop: Rogue City vyzerá, že chytili ten správny smer.

RECENZIA: ROG Strix Scope II 96 Wireless - ROG ako trendsetter

RECENZIA: ROG Strix Scope II 96 Wireless - ROG ako trendsetter

Vo svete prémiových klávesníc nedávno vybuchla malá-veľká bomba. Herná divízia spoločnosti ASUS, známa pod skratkou ROG (Republika hráčov), sa totižto rozrástla o model Strix Scope II 96 Wireless. Fakticky môžeme hovoriť o duchovnom nástupcovi rovnako úspešnej klávesnice Azoth, ktorú odborná, ale aj laická verejnosť dosť jednoznačne pasuje na top hernú klaviatúru aktuálne končiaceho sa roku. Strix Scope sa mi dostala do rúk pred mesiacom a od prvých momentov roztancovala moje žuvacie svalstvo – to je vtedy, keď mi padá sánka úžasom už pri rozbaľovaní a opakovane tlačí piest hore a dole bez toho, aby som vydal čo i len jedno zmysluplné slovo. Kým však pobežíte do obchodu, či už toho virtuálneho, alebo kamenného, bude určite vhodné, ak vám podrobne rozpíšem všetky klady a prípadne aj zápory (tých príliš veľa nečakajte), ktoré som počas dlhodobého testovania spomínaného hardvéru odhalil.

RECENZIA: SONY INZONE H5 - Nečakaná päťka

RECENZIA: SONY INZONE H5 - Nečakaná päťka

Minulý rok sa spoločnosť SONY rozhodla, že svoje bohaté skúsenosti v segmente audio a TV techniky začne zúročovať aj v rámci svojej hernej divízie PlayStation. Oznámila to prostredníctvom modelového radu INZONE. Súčasťou boli tri funkčne rozdielne headsety v rozličných cenových reláciách a duo monitorov s rozdielnou preferenciou v rámci rozlíšenia.

RECENZIA: Epson EcoTank L8050 - Tlačím, tlačíš, tlačíme

RECENZIA: Epson EcoTank L8050 - Tlačím, tlačíš, tlačíme

Vývoj klasickej fotografie verzus vývoj digitálnej fotografie, to sú dva samostatné príbehy plné zvratov. Každopádne, akokoľvek je dnes pre nás proces zachytenia akéhokoľvek životného momentu len otázkou sekundy (veď stačí vytiahnuť svoj umastený mobil), výsledná kvalita a celá tá jednoduchosť v digitálnom procese, často degraduje pointu fotky samotnej. Fotografia je umenie a umenie, či už si o ňom myslíte to alebo ono, sa lepšie obdivuje takzvane naživo. A prečo celý tento úvod venovaný výhradne tradičnej fotke?

RECENZIA: Huawei FreeBuds Pro 3 - Dokonalosť na druhú

RECENZIA: Huawei FreeBuds Pro 3 - Dokonalosť na druhú

Testovať dlhé roky hardvér rôzneho druhu a udržať si súčasne vlastný gradujúci rebríček pomaly narastajúcej hodnotiacej linky, a to všetko bez toho, aby ste si skôr či neskôr nezačali čiastočne protirečiť, je vec prakticky nemožná. Za ten dlhý čas, čo sa môžem označovať za technologického redaktora, som sa preto naučil oveľa podstatnejšie veci než len udeľovanie finálnych percent. Naučil som sa predovšetkým využívať svoje skúsenosti ako základný stavebný kameň. Preto v momente, keď sa mi na stole ocitne nová generácia tej či onej hračky, ak to nadnesene poviem, tak razom zapadá akákoľvek glorifikácia jej predchádzajúcej verzie do úzadia a všetky minulé zistenia, nech už ide o klady alebo zápory, beriem ako základnú kostru pre danú novinku, a nezabúdam do toho zatiahnuť aj rovnako bohaté skúsenosti z testovania konkurencie.

RECENZIA: ASUS ExpertBook B9 OLED - Do ruky aj do batohu

RECENZIA: ASUS ExpertBook B9 OLED - Do ruky aj do batohu

Posledné týždne som sa v rámci svojej práce technologického redaktora musel niekoľkokrát po sebe rozumne pobaliť do malého kufra a prepraviť tisícky kilometrov od rodnej hrudy. Príprava reportáží v teréne si totižto vyžaduje aj lietanie kade-tade po svete, a ak si so sebou musíte brať drahú techniku a súčasne nezabudnúť aj na hygienické potreby a nejaké to oblečenie, často sa finálna váha batožiny netvári práve prívetivo.

RECENZIA: Asus ROG Cetra True Wireless - Skvelé herné prémiové „štuple“ s pár chybičkami

RECENZIA: Asus ROG Cetra True Wireless - Skvelé herné prémiové „štuple“ s pár chybičkami

Trh herných slúchadiel je dnes pomerne presýtený a panuje na ňom veľká konkurencia. Spoločnosť Asus rozhodne nechce zaostávať, preto ponúka novinku v podobe ROG Cetra True Wireless, ktorá razí trochu iný prístup – a to pomerne prijateľnú cenu výmenou za pár kompromisov. Budú však tieto kompromisy akceptovateľné?

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk