RECENZIA: Destruction AllStars - Nudné ničenie bez násilia

RECENZIA: Destruction AllStars - Nudné ničenie bez násilia

Futuristické arény a zbesilá akcia v podaní exkluzivity na PlayStation 5. Destruction AllStars je na prvý pohľad ďalšia z radu online akcií, ktorá však dokáže zabaviť. Do akej miery? To vám naznačí naša recenzia.

Je možné, že si najnovší počin štúdia Lucid Games najprv zameníte za legendárne Destruction Derby z čias prvého PlayStationu. Destruction AllStars sa však vyberá vlastnou cestou a okrem deštrukcie vozidiel vašich súperov ponúka aj niečo navyše. Nájdete tu síce niekoľko spoločných vecí, ale aj zaujímavé nápady, ktoré v konečnom dôsledku hrateľnosť príjemne oživia.

Základ tvorí divoká multiplayerová online akcia pre 16 hráčov. Vašou hlavnou úlohou je všemožnými nárazmi demolovať vozidlá súperov a získavať tak cenné body. Všetko podstatné sa však neodohráva iba za volantom vášho vozidla, ale aj mimo neho. Z vozidla môžete vyskočiť a po vlastných nohách upaľovať za nepriateľskými vozidlami, ktorých sa môžete zmocniť. Vyskočíte na vozidlo, držíte sa zubami-nechtami a postupne sa zmocňujete špeciálne kryštály, ktoré vám umožnia odomknúť rôzne špeciálne funkcie na vašich vozidlách či hrdinoch.

Nič výrazné

Medzi nimi nájdete klasiky v podobe štítu či neviditeľnosti, ale aj skutočné bizarnosti, ako sú rôzne píly či plameňomety, ktoré obohatia vašu karosériu. Rôznorodosť úprav je spočiatku pestrá, ale postupom času neponúkne nič zásadné. Tento neduh sa týka aj samotných postáv, ktoré sú prakticky totožné a ponúkajú len minimum rozdielov. Nájdete tu 16 postáv a líšia sa predovšetkým svojím vzhľadom. Zásadné rozdiely nečakajte, keďže postavy pôsobia až príliš genericky.

Je fajn, že si postavy viete vyskúšať napríklad v offline tutoriále, ale ako som už spomínal, rozdiely sú minimálne, takže by som sa nebál ísť do „ostrého“ zápolenia. Samotná hra disponuje aj arkádovým režimom, ktorý vám ponúkne sériu výziev v akomsi voľnom režime. Problém je, že za výzvy si priplatíte reálnymi peniazmi. Áno, samozrejme, reč je o mikrotransakciách. Tých tu nájdete viac než dosť. Prvú sériu síce dostanete „zadarmo“, no zvyšok už nie. Je to škoda, pretože už keď máte pocit, že vás hra môže baviť, je koniec.

A to doslova. Najväčším problémom je jednoducho ukrutne málo obsahu. Po zhruba troch hodinách už neviete, čo so sebou a zábava končí. Nedostatok obsahu podčiarkujú len tri arény, ktoré sú síce dostupné v niekoľkých podobách, ale s minimom rozdielov.

Staré a známe

Ani samotné hlavné herné módy nebudia dojmom pestrosti. Tým prvým je klasický deathmatch s názvom Mayhem, ktorý ponúkne jednoduchú sólo jazdu. Lepšie na tom bol mód Gridfall, ktorého podstatou je vystrčenie súperov mimo neustále sa zmenšujúcu arénu. Tento režim ma bavil asi najviac. A to aj napriek tomu, že je praktický celý čas neprehľadný – ale to je vlastne celá hra.

Zvyšok módov tvoria tímové záležitosti. V Stockpille sa snažíte po náraze do súperovho vozidla zbierať ozubené kolieska, ktoré následne odovzdáte na jednom z troch určených miest. Vyhráva tím s najväčším počtom kolies na konci bitky. Posledným režimom je Carnado. V ňom zbierate body za nárazy do nepriateľských vozidiel. Tie musíte odovzdať do stredu arény, nesmie vás však nikto zlikvidovať, keďže o body prídete a rovnako tak aj váš tím.

V týchto online režimoch som si všimol akúsi nevyváženosť a problematický matchmaking. Niekedy som na vstup do arény musel čakať príliš dlho, inokedy som sa tam nedostal vôbec. Predpokladám, že titul v týchto časoch hrá dosť ľudí na to, aby bol matchmaking bez nejakých zásadných problémov. Hru navyše dostali predplatitelia PlayStation Plus vo februári zadarmo. Takže nerozumiem, kde môže byť problém.

Fajn vizuál a super DualSense

Tieto rôzne neduhy vylepšuje vizuálna stránka hry, nečakajte však nejaké grafické orgie. Ide skôr o oku lahodiaci efekt. Všetko je pestré, farebné a skutočne veselé. Vizuál však podkopávajú samotné zvuky a hudba. Respektíve zvuky by možno ušli, ale tých pár generických repových skladieb v menu je fakt málo.

Poteší však podpora DualSense gamepadu. Celkom logicky sa tu autori viac vyhrali a využili možnosti nového gamepadu takmer naplno. Haptická odozva sa postará o perfektné vibrácie, pričom adaptívne triggery sú rôznorodé, a to v závislosti od vášho vozidla, kde spoznáte rozdiely predovšetkým v brzdení.

Naše hodnotenie

Ak zvážim ponúknutý obsah a možnosť získať hru zadarmo v rámci akcie určenej pre predplatiteľov PlayStation Plus, tak ide o dobrú ponuku, ktorá vás na chvíľu slušne zabaví. Ak však siahnete po hre v plnej cenovke a dostanete len toto málo, budete určite sklamaní. Je bežné, že prvotiny v úvode generácií upadnú rýchlo do zabudnutia a toto bude zrejme ukážkový prípad.

Klady

  • hra je zdarma v rámci predplatného PlayStation Plus
  • spočiatku vie skvele zabaviť
  • poteší slušne zvládnutá podpora DualSense gamepadu

Zápory

  • ukrutne málo obsahu
  • mikrotransakcie
  • otravný matchmaking

Informácie o hre

DESTRUCTION ALLSTARS

DESTRUCTION ALLSTARS 2021

 

  • Platforma: PlayStation 5
  • Žáner: frenetická online arkádová akcia
  • Vývojár: Lucid Games
  • Vydavateľ: Sony Interactive Entertainment

Trailer ProGamingShop.sk

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk