Prepúšťanie sa nevyhlo ani štúdiu Naughty Dog: Vývoj multiplayerovej The Last of Us hry bol "zmrazený"

Prepúšťanie sa nevyhlo ani štúdiu Naughty Dog: Vývoj multiplayerovej The Last of Us hry bol "zmrazený"

 

Našťastie nejde o veľký počet.

Videoherný priemysel sa zmieta vo vlnách prepúšťania, kedy sa herné spoločnosti snažia šetriť kvôli stagnujúcej ekonomike. A ako ukazuje táto novinka, ani známe štúdio ako Naughty Dog nie je úplne chránené.

Kotaku totiž informuje o tom, že minulý týždeň prebehla v tomto známom štúdiu menšia vlna prepúšťania. Tá bola komunikovaná interne a podľa zdrojov priamo zo štúdia sa týkala zamestnancov v rôznych disciplínach (hlavne však v QA oddelení), no všetci dotknutí zamestnanci boli zamestnaní na kontrakt a nešlo tak o full-time zamestnancov. Celkovo sa tak počet vývojárov v štúdiu zmenšil o 25 z celkového počtu približne 400 zamestnancov.

Podľa Kotaku nebolo prepusteným zamestnancom ponúknuté žiadne odstupné a na svojej pozícii skončia na konci októbra a na ostatných zamestnancov je vyvíjaný nátlak, aby sa o tejto udalosti nehovorilo.

Naughty Dog v súčasnosti vyvíja novú, zatiaľ neohlásenú hru. Okrem toho vyvíjali aj multiplayerovú GAAS hru zasadenú do sveta The Last of Us, no tá narazila na vývojárske problémy. Rovnaké zdroje z vnútra štúdia, ktoré informovali o prepúšťaní taktiež prezradili, že tento projekt je prakticky "zmrazený" aj keď hra zatiaľ nebola zrušená. Zdá sa však, že žiaden aktívny vývoj tohto projektu neprebieha. 

Za posledné mesiace sme sa napríklad dozvedeli o zatvorení štúdia Volition a prepúšťaniach v spoločnostiach ako Epic Games, Creative Assembly, 343 Industries, Electronic Arts, Ubisoft, Take-Two a ďalších.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk