EA Sports FC 24 má tak drahý platený balíček, že to šokovalo aj hráčov série

EA Sports FC 24 má tak drahý platený balíček, že to šokovalo aj hráčov série

 

Krok cez čiaru?

Hráči série FIFA sú na mikrotransakcie v Ultimate Team už zvyknutí. EA na tomto systéme zarába miliardy a hráči ich s radosťou míňajú. No aj tí sa už pri novom balíčku pozastavili a povedali si, že toto už EA trochu preháňa.

Spolu s hrou EA Sports FC 24 totiž EA pridalo do hry balíček s názvom Elite Season Opener Pack, ktorý stojí neuveriteľných 285 000 FUT Points alebo 3000 FC Points. Tento balíček garantuje 45 Rare Gold nevymeniteľných hráčov s hodnotením 80+, ale to zahŕňa aj "zapožičané" karty a mnohí fanúšikovia, ktorí sa rozhodli za ne utrácať, získali väčšinou hráčov pod 90 alebo duplikáty tých, ktoré už vlastnili.

Efektívne tak ide o 30$ „mikrotransakciu,“ ktorú základňa hráčov podrobila tvrdej kritike: „Budem k vám teraz úprimný, chlapci, prosím, vynechajte tento balík," povedal tvorca obsahu FIFA Swarmzy vo videu. "Ani neviem, čo mám povedať o tomto balíku, chlapci, len ako, pozrite sa na to, človeče, je to jednoducho hrozné, človeče... Ježišu Kriste, človeče, nemôžem tomu uveriť.“

;@fut_swarmzy Opening the NEW FC 24 Elite Season Opener Pack so you don’t have too… 🤦‍♂️ #eafc24 #fc24 #easportsfc24 #eafc #fut ♬ original sound - Swarmzy

Ďalší hráči na subreddite hry majú pocit, že EA začalo tlačiť na mikrotransakcie ešte viac ako v minulosti, čo je absolútne bizarné vzhľadom na fakt, že séria FIFA už dlhodobo pláva na pomedzí pay-to-win hrateľnosti v Ultimate Team móde. Tento balíček totiž dáva tým, ktorí si ho zakúpia okamžitú výhodu pri budovaní svojho nového tímu a tí, ktorí zaplatiť odmietnu budú v nevýhode.

Ďalším problémom je už štandardný „podvod“ na prémiovej mene. Balíček totiž stojí 3000 FC Points, no hernú menu si môžete nakúpiť iba v hodnote 2800 FC Points čo vás núti prikúpiť si k tomu aj balíček 500 FC Points.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk