„PlayStation 5 Slim“ bude údajne predstavená v auguste

„PlayStation 5 Slim“ bude údajne predstavená v auguste

 

Dočkáme sa ďalšej prezentácie?

Už dlhé mesiace sa hovorí o tom, že Sony chystá v tomto roku vydanie novej revízie PlayStation 5, ktorú môžeme interne pomenovať Slim. Jej úlohou nebude ponúknuť výkonnostné navýšenie, ale jednoducho zjednodušiť výrobu pre spoločnosť Sony. Japonský výrobca bude namiesto dvoch typov konzol predávať len jednu (bez mechaniky) a Blu-ray mechanika sa bude predávať ako externé príslušenstvo. Taktiež by sa mali zmenšiť rozmery konzoly. V posledných týždňoch sa hovorí, že cena by mala byť stanovená na 399,99$ (čiže 449,99€ u nás).

A aj keď Sony zatiaľ konzolu nepotvrdilo, tak viacero zdrojov uisťuje, že na trh sa dostane ešte pred vydaním hry Marvel’s Spider-Man 2, ktorá príde 20. októbra. Podľa redaktora Xbox Era Nicka Bakera by sme sa odhalenia mali dočkať už v auguste počas ďalšej PlayStation prezentácie. Tom Henderson z webu Insider-Gaming, ktorý ako prvý prišiel s informáciou o tejto konzole zas trvá na to, že vydanie konzoly je naplánované na september.

Cieľom Sony bude plne nahradiť súčasné modely PlayStation 5 konzol na trhu. Možno aj preto sme sa v posledných týždňoch dočkali výrazných zliav vo viacerých krajinách po celom svete.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk