CD Projekt vyvracia špekulácie o akvizícii: Spoločnosť nie je na predaj

CD Projekt vyvracia špekulácie o akvizícii: Spoločnosť nie je na predaj

 

Veľmi rýchle zrušenie.

Počas víkendu sa objavili špekulácie o tom, že poľská spoločnosť CD Projekt a Sony Interactive Entertainment sú v rozhovoroch o prípadnej akvizícii tvorcov hier Zaklínač a Cyberpunk výrobcom konzol PlayStation. Tie sa rozšírili tak rýchlo, že začali vplývať aj na cenu akcií poľskej spoločnosti a tak sa k situácii čelom muselo postaviť aj vedenie CD Projekt.

Počas prezentácie finančných výsledkov tieto špekulácie zmietol zo stola prezident CD Projektu Adam Kiciński: „Nič sa na našej strane nezmenilo. Môžem teda zopakovať to, čo sme hovorili celé roky - CD Projekt nie je na predaj.“

"Chceme zostať nezávislí. Verím, že máme vynikajúcu stratégiu. Určite nie je ľahké ju realizovať, ale je veľmi vzrušujúce ísť vlastnou cestou. Takže sú to čisté fámy."

Mnohí však poukázali na fakt, že správy o akvizícii poprelo aj vedenie štúdií Insomniac Games a Bluepoint Games tesne predtým, ako ich Sony kúpilo. Je však potrebné podotknúť, že na rozdiel od týchto spoločností je CD Projekt akciovou spoločnosťou, ktorá má zákonnú povinnosť svojim akcionárom nezatajovať takéto skutočnosti.

Je síce pravda, že štvorica vo vedení spoločnosti (Marcin Iwinski, Michal Kicinski, Piotr Nielubowicz a Adam Kicinski) vlastnia dokopy niečo cez 30% spoločnosti CD Projekt, no zvyšné podiely vlastnia rôzni investori.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk