THQ Nordic sa ponúklo ako distribútor krabicovej verzie Alan Wake 2

THQ Nordic sa ponúklo ako distribútor krabicovej verzie Alan Wake 2

 

Dočkáme sa predsa?

Prezentácia Alan Wake 2 na PlayStation Showcase potešila a niektorých až ohúrila, no už menej potešili ohlásenia po Showcase. Remedy totiž oznámilo, že hra bude distribuovaná v čisto digitálnej podobe a to nie len na PC, ale aj na konzolách Xbox Series X/S a PlayStation 5. A aj keď svet sa už pomaly ale isto presúva k digitálnej distribúcii, tak stále sa nájde veľká skupina hráčov, ktorí chcú mať doma krabičku.

A práve tým pricestovala na záchranu spoločnosť THQ Nordic. Tá sa totiž ponúkla, že bude distribútorom krabicovej verzie Alan Wake 2, podobne ako PC verzii prvej hry: „Veď... kedysi sme robili diskovú verziu hry Alan Wake pre PC ;) A len preto, že JEDEN človek (alebo spoločnosť) nemá rád fyzické, je tu veľa takých, ktorí ho stále majú radi. Trochu sa nad tým zamyslite. Radi by sme do toho išli znova!“ Reakcia Remedy zatiaľ nie je známa.

Risk fínskej spoločnosti je veľký. Na jednej strane síce Remedy (správne) argumentuje vyššími maržami na jednu predanú kópiu a nižšími nákladmi na distribúciu, no web GameIndustry.biz prišiel aj s niekoľkými zaujímavými číslami. Napríklad taký Star Wars Jedi: Survivor predal pri vydaní 45% svojich kópií vo fyzickej podobe. Čiže v prípade podobne ladenej príbehovej hry pre jedného hráča sa dá skonštatovať, že polovica hráčov si kupuje svoje hry v krabicovej verzii a je preto otázne, či chce Remedy o týchto zákazníkov prísť, alebo sa bude spoliehať, že neexistencia krabicových verzií nebude pre hráčov prekážkou, aby si hru kúpili. Podobný pomer predaja fyzických a digitálnych kópií nájdeme aj pri hrách ako Resident Evil 4 a remaku Dead Space.

Remedy taktiež tvrdí, že absencia fyzickej verzie hry pomohla vývojárom udržať predajnú cenu hry na 59,99€ (pre konzoly) a 49,99€ (pre PC). Je teda možné, že Remedy a THQ Nordic sa dohodnú a krabicová verzia by sa následne predávala drahšie? Uvidíme.

Alan Wake 2 príde 17. októbra na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Zdroj: Remedy

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk