Naughty Dog odložilo multiplayerovú The Last of Us hru, ktorá čelí veľkým vývojovým problémom

Naughty Dog odložilo multiplayerovú The Last of Us hru, ktorá čelí veľkým vývojovým problémom

 

Ešte si na ňu počkáme.

Ak ste sa pýtali, prečo Naughty Dog neukázalo na PlayStation Showcase svoju plánovanú The Last of Us multiplayerovú hru napriek tomu, že Neil Druckmann zvestoval odhalenie hry v roku 2023 tak sa k nám konečne dostala odpoveď. A tá nie je príjemná.

Všetko začalo príspevkom štúdia Naughty Dog, ktoré oficiálne ohlásilo odklad ohlásenia tohto ambiciózneho projektu: „Vieme, že mnohí z vás sa tešili na ďalšie informácie o našej hre pre viacerých hráčov The Last of Us. Sme nesmierne hrdí na prácu, ktorú naše štúdio doteraz odviedlo, ale ako vývoj pokračoval, uvedomili sme si, že pre hru bude najlepšie, ak jej dáme viac času. Náš tím bude naďalej pracovať na tomto projekte.“

Efektívne tak podľa slov Naughty Dog ide o jednoduchý odklad. Jason Schreier z webu Bloomberg však prezradil, že projekt čelí veľkým problémom pri vývoji a čaká ho zmenšenie. K tomuto rozhodnutiu prišlo po poslednom vyhodnotení stavu projektu podľa slov ľudí z prostredia vývoja. V praxi to znamená, že pri projekte zostane len malá skupinka vývojárov, ktorí určia jeho budúce smerovanie a aj keď projekt nebol kompletne zrušený, tak veľká časť vývojárskeho tímu bola presunutá k iným projektom.

"Spoločnosť Sony výrazne investovala do live service hier, teda videohier, ktoré sa dajú speňažiť aj po skončení prvého predaja prostredníctvom priebežných nákupov. V rámci tohto úsilia požiadala ďalšie zo svojich videoherných štúdií, Bungie, aby zhodnotilo hry v jej portfóliu. Bungie vznieslo otázky týkajúce sa schopnosti multiplayerového projektu The Last of Us udržať hráčov v napätí počas dlhého obdobia, čo viedlo k prehodnoteniu," napísal Schreier.

Ide tak o ďalší zádrheľ Sony na ceste k úspechu v live service segmente. Spoločnosť totiž v posledných týždňoch údajne zrušila rovno dvojicu projektov v tomto segmente, konkrétne išlo o projekty štúdií First Strike a Deviation Games.

Naughty Dog však v spomínanom príspevku na sociálnych sieťach prezradilo, že okrem tohto projektu pracuje aj na úplne novej hre pre jedného hráča, ktorú odhalí „čoskoro.“ Čo však to čoskoro znamená, môžeme len hádať.

Zdroj: Bloomberg/Twitter
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk