Alan Wake 2 nebude vydaný v krabicovej verzii, nepríde na Steam, no ponúkne viaceré hrateľné postavy

Alan Wake 2 nebude vydaný v krabicovej verzii, nepríde na Steam, no ponúkne viaceré hrateľné postavy

 

A príde už v októbri.

Vývojárske štúdio Remedy včera na PlayStation Showcase oficiálne oznámilo, že Alan Wake II príde na trh 17. októbra na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5. Od tohto momentu sme sa však dozvedeli hneď niekoľko nových detailov.

V prvom rade tu máme informáciu, že hra bude vydaná exkluzívne na Epic Games Store a na Steame ju neuvidíme. Čo je celkom logické, nakoľko Epic Games financoval vývoj, no je fajn mať to oficiálne potvrdené. Vývojári taktiež potvrdili, že hra sa nedočká krabicového vydania a bude distribuovaná čisto digitálne. Toto rozhodnutie bolo urobené v snahe udržať cenu hry čo možno najnižšie a vďaka tomu sa bude hra predávať za 59,99€ na konzolách a 49,99€ na EGS. Ďalším dôvodom je, že veľké množstvo hráčov sa už presunulo výhradne na digitálnu distribúciu a vydania bez krabicových verzií začínajú byť bežnými.

Okrem štandardnej edície bude k dispozícii aj Deluxe edícia za 69,99€ na PC a 79,99€ na konzolách. Tá okrem hry ponúkne aj Expansion Pass s dvoma plánovanými expanziami (Night Springs a Lake House) a niekoľko skinov pre hrateľné postavy.

Áno, postavy. Hra totiž ponúkne okrem hrateľného Alana aj novú postavu, Saga Anderson. Tá je vyšetrovateľkou FBI, ktorá sa pustí do vyšetrovania záhadných vrážd v Bright Falls. Hra sa bude odohrávať v troch lokalitách – Bright Falls, Cauldron Lake a Dark Place, kde sa odohráva časť príbehu Alana Wakea.

Komunitný manažér štúdia Remedy taktiež potvrdil, že zábery z hrania v traileri boli zachytené priamo na PlayStation 5 verzii.

Zdroj: Remedy

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk