PlayStation VR2 zažil údajne veľmi slabý komerčný štart

PlayStation VR2 zažil údajne veľmi slabý komerčný štart

 

Ovplyvní to prístup Sony?

PlayStation VR2 asi neprinesie do VR trhu potrebné „nakopnutie,“ ktoré mnohí analytici očakávali. Podľa Bloombergu totiž nový headset od Sony zažil veľmi pomalý štart predajov a Sony preto očakáva, že do konca marca (vtedy sa končí finančný rok Sony) sa predá približne 270 tisíc kusov PlayStation VR2 headsetu. Tvrdí to Francisco Jeronimo, viceprezident pre údaje a analýzy spoločnosti IDC.

Preto je veľmi otázne, či sa Sony podarí naplniť veľmi odvážne odhady predajov, ktoré si japonská spoločnosť stanovila ešte pred vydaním headsetu. Sony totiž predpokladalo, že v prvom roku od vydania PlayStation VR2 predá dva milióny kusov.

PlayStation VR2 mal byť základným kameňom pre snahy Sony v oblasti metaverse, čo viackrát potvrdil šéf Sony Keničiro Jošida. Podobne ako sa však nedarí metaverse presadiť do mainstreamu spoločnosti Meta, tak PlayStation VR2 zatiaľ taktiež nežiari masívnym úspechom.

„Spotrebitelia na celom svete čelia rastúcim životným nákladom, rastúcim úrokovým sadzbám a rastúcemu prepúšťaniu," povedal Francisco Jeronimo. "V súčasnej ekonomickej situácii nie sú náhlavné súpravy VR pre väčšinu spotrebiteľov na prvom mieste. Predpokladám, že bude potrebné znížiť cenu PSVR2, aby sa zabránilo úplnej katastrofe ich nového produktu.“

Práve cena headsetu je podľa mnohých analytikov kameňom úrazu pre PlayStation VR2. Headset stojí v základnej verzii 599,99€ a na svoje fungovanie potrebuje PlayStation 5 konzolu, ktorá sama o sebe stojí 549,99€. Naproti tomu Meta ponúka svoje Quest 2, ktorý síce nedosahuje technických kvalít konkurencie, no ponúka solídny VR zážitok bez potreby ďalšieho zariadenia za cenu približne 400€.

Finančný šéf Sony Hiroki Totoki pri vydaní PlayStation VR2 vyjadril svoje presvedčenie o tom, že predaje novej generácie VR headsetu od Sony prekonajú hranicu 5 miliónov kusov. 

Zdroj: Bloomberg
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk