Na PlayStation 5 si už budeme môcť rozšíriť kapacitu pevného disku!

Na PlayStation 5 si už budeme môcť rozšíriť kapacitu pevného disku!

 

Zatiaľ však iba v beta testovaní.

Zatiaľ čo Microsoft sa pri rozšírení pamäte Xbox Series X/S konzol rozhodol ísť vlastným riešením, tak Sony do PlayStation 5 zabudovalo M.2 šachtu a internú pamäť o výške 667GB si tak môžete rozšíriť ľubovoľným NVMe diskom za predpokladu, že spĺňa rýchlostné požiadavky konzoly.

Problémom bolo akurát to, že táto šachta nie je do dnešného dňa odomknutá a pevný disk si pre potreby PlayStation 5 hier nemôžete rozšíriť. Zdá sa však, že už čoskoro sa to zmení. Oficiálna stránka PlayStation podpory totiž pridala do svojich návodov to, ako do konzoly nainštalovať M.2 SSD disk na rozšírenie pamäte.

Dôležitá je však časť, ktorá tvrdí, že táto funkcionalita je momentálne dostupná pre beta testerov PlayStation 5 OS. Je teda zrejmé, že celá podpora M.2 SSD diskov si najprv prejde beta testovaním a až potom bude sprístupnená pre všetkých majiteľov konzoly. Sony prezradilo, že bude podporovať Gen4 M.2 SSD disky, ktoré musia mať minimálnu rýchlosť čítania 5500MB/s. 

Spoločnosť Seagate však už medzitým oznámila svoje nové FireCuda 530 NVMe SSD disky, ktoré podľa ich tvrdení podporujú konzolu PlayStation 5. Lacné však určite nebudú. Seagate nasadilo oficiálne ceny na úrovni 149,99$ za 500GB model, 254,99$ za 1TB model, 514,99$ za 2TB model a 999,99$ za 4TB model.

A ak ste za tú dlhú dobu zabudli na to, ako nainštalovať SSD disk do PlayStation 5, tak tu je videonávod. 

Nový firmvér, ktorý sprístupňuje SSD šachtu však priniesol aj iné zlepšenia. Medzi ne patrí napríklad zlepšenie prispôsobenia Control Centre, lepší Trophy Tracker, odseparovanie PS4 a PS5 verzií tých istých hier v knižnici a aktualizácia Friends Tab. 

Zdroj: PS Support

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk