Nová hra od tvorcov Days Gone bude mať multiplayer

Nová hra od tvorcov Days Gone bude mať multiplayer

 

Ak sa dá dôverovať pracovným ponukám.

Štúdio Bend Studio nepracuje na Days Gone 2. O tomto fakte sme sa dozvedeli v priebehu tohto roka. Zdá sa, že úspech jednotky nebol natoľko veľký, aby Sony odkleplo pokračovanie, ako tomu bolo v prípade iných nových značiek v posledných rokoch ako The Last of Us či Horizon: Zero Dawn.

Po chvíli, ktorú štúdio Bend strávilo ako „pomocné štúdio“ Naughty Dog však šéf PlayStation Studios Hermen Hulst potvrdil, že štúdio už zarezáva pri vývoji novej hernej značky, no vzhľadom na to, že jej vývoj sa začal iba nedávno, tak pochopiteľne nezachádzal do podrobností a prezradil iba to, že pôjde o hru v otvorenom svete.

Ponuky na pracovné pozície štúdia však naznačujú, že môžeme očakávať veľký dôraz na online prvky. Štúdio totiž zverejnilo pozíciu Senior Network Programmer a tá má vo svojom popise uvedenú podporu low-level sieťových prvkov, prácu na dizajne a architektúre multiplayerového enginu a zapracovanie PSN služieb do hry.

Zdá sa teda, že Sony sa snaží expandovať aj do multiplayerových vôd. Vieme, že Naughty Dog pracuje na Factions multiplayeri pre The Last of Us: Part 2, tvorcovia Spider-Mana zo štúdia Insomniac taktiež prijímajú vývojárov na multiplayerový projekt a na podobne ladenom projekte pracuje údajne aj štúdio Guerrilla Games.

Zdroj: SIE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk