Sony si patentovalo „Uber“ systém pre hranie hier

Sony si patentovalo „Uber“ systém pre hranie hier

 

Zaujímavý a originálny systém.

Už dlhšiu dobu vieme, že Sony chce pri Playstation 5 vyriešiť jeden z problémov herného priemyslu. To, že hry sú pre niektorých hráčov príliš ťažké. Spomínalo sa to už v úvodnej dokumentácií Sony a spoločnosť na riešení tohto „problému“ aktívne pracuje. A tak si dnes môžete napríklad užiť rady pri hraní, ktoré vytvárajú priamo autori hry.

Lenže to nie je jediný spôsob. Spoločnosť Sony si totiž nechala zaregistrovať patent, ktorý by sa dal jednoducho opísať ako „Uber pre hranie na Playstation.“

Vďaka tomuto systému by sa mohli hráči registrovať ako „experti“ pre špecifické hry a to na základe ich schopností alebo achievementov. Následne by sa títo experti mohli označiť ako „dostupní“ a ostatní menej skúsení hráči by ich následne mohli privolať na pomoc pri prejdení určitého úseku hry s ktorým si nevedia dať rady.

Patent tento proces popisuje ako keby ste si zavolali Uber na odvoz. Experti by dostali k dispozícii informácie o queste na ktorom pracujete, aký level máte alebo prípadne akou výbavou a skillmi disponujete a následne vás konzola spojí s týmto hráčom, ktorý danú sekciu hry už prešiel.

Tento expert by vám následne mohol pomáhať cez text, video alebo hlasovou formou a odmenou by mu za to mohla byť dodatočná trofej, alebo nejaká in-game odmena exkluzívne pre nich.

Ďalší príklad využitia je podľa Sony taký, že expert by mohol nahrať segment hry v ktorom prechádza danú časť s ktorou má druhý hráč problém a tento hráč si následne môže vyberať z rebríčka nahrávok v danej sekcii hry, ktoré mu pomôžu prejsť túto časť hry.

Sony takto chce dosiahnuť, aby hráči pri hľadaní riešení na prejdenie hry nemuseli opúšťať operačný systém konzoly (aby si napríklad pozreli video na Youtube) ale aby mali pomoc hneď poruke.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk