Zelené Sony: Krabicové verzie hier na PS5 budú z recyklovaných plastov

Zelené Sony: Krabicové verzie hier na PS5 budú z recyklovaných plastov

 

Cesta k udržateľnosti.

Dnes už asi existuje iba málokto, kto si myslí, že problém klimatickej zmeny a množstva odpadov nie je problémom. A tak je pre firmy výhodné hrať na „zelenú“ kartu, pretože okrem toho, že pomáhajú našej planéte za to zinkasujú aj PR body.

Problémy v oblasti životného prostredia si uvedomuje aj spoločnosť Sony, ktorá ešte v minulom roku oznámila svetu „Green Management 2025“ plán, ktorý obsahuje napríklad aj elimináciu používania plastov v baleniach malých produktov a zníženie plastov v balení ostatných produktov aspoň o 10%. A táto zmena sa dotkla aj konzoly Playstation 5.

Balenie konzoly a príslušenstva je totiž plne recyklovateľné až z 93-99% bez plastov. Tento proces si vyžiadal redizajn kompletného balenia, elimináciu zbytočných polystyrénových výstuží, nahradenie plastových sťahovacích pások káblov papierovými, elimináciou plastových ochranných balení na káble a manuále a uprednostňovanie skladania krabice pred používaním lepidla.

Tam sa to však nekončí, pretože Sony oznámilo, že v roku 2021 otestuje na Európskom trhu krabicové verzie hier vyrobené z polypropylénu, ktorý bol získaný recykláciou.

Sony sa taktiež zaviazalo, že aj v budúcnosti sa bude snažiť čo najviac šetriť našu planétu pri výrobe svojich produktov, bude uprednostňovať recyklovateľné materiály a šetriť na plastoch.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk