Aktualizácia Playstation 5 opravila aj otravný bug týkajúci sa Blu-ray mechaniky

Aktualizácia Playstation 5 opravila aj otravný bug týkajúci sa Blu-ray mechaniky

 

Bez hluku...

Novej systémovej aktualizácii konzoly Playstation 5 sme sa už venovali v dvoch samostatných článkoch. V jednom z nich sme informovali o veľkých úpravách a v druhom o menších zmenách, ktoré sa nezmestili do Playstation Blogu, no ktoré si môžu hráči užívať.

Teraz však od majiteľov konzoly prichádza ešte jedna dobrá správa. Aprílová aktualizácia totiž odstránila ešte jeden problém, ktorý otravoval majiteľov konzoly od vydania v novembri 2020. A tento problém sa týkal náhodných momentov, kedy si konzola roztočila Blu-ray disk v mechanike bez toho, aby to bolo potrebné. Intervaly tejto „udalosti“ boli náhodné a náhodná bola aj dĺžka doby, kedy sa disk v mechanike točil a všetko to sprevádzal nepríjemný hluk.

Zdá sa však, že problém bol odstránený. To aspoň tvrdia majitelia konzoly na rôznych fórach: „Môžem potvrdiť, že tento hlúpy problém je konečne opravený,“ napísal jeden z majiteľov a dodal: „konzola síce ešte občas kontroluje disk, no už to robí potichu.“

„Vyzerá to, že problém je polo-opravený. Disk sa občas bezdôvodne roztočí, no už počujem iba slabý zvuk a po chvíli to prestane. Konzola znie pri kontrole tichšie, no stále je veľmi hlučná keď inštaluje hru z disku,“ pridal sa ďalší.

A tretí dodal: „Zapol som svoju konzolu po aktualizácii a začal som hrať Ghost of Tsushima s diskom z Miles Morales v mechanike. Počul som, že disk sa začal trochu točiť, no takmer okamžite prestal.“

Zdroj: ResetEra/Reddit/NeoGAF

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk