Čakáte na Days Gone 2? Tak naň radšej rovno zabudnite

Čakáte na Days Gone 2? Tak naň radšej rovno zabudnite

 

Sony Bend nie je v najlepšej kondícii.

Zombie hra Days Gone od Oregonského štúdia Bend Studio vyšla v roku 2019 a podľa odhadov (presné čísla Sony neposkytlo) predala hra niečo vyše 4 miliónov kópií, čo nie je zlé, vzhľadom na to, že hra vyšla iba na jednu platformu. Zdá sa však, že sa to málilo spoločnosti Sony, pretože tá zmietla zo stola návrh na vývoj pokračovania.

Vyplýva to z článku redaktora Bloomberg Jasona Schreiera, ktorý popisuje obsesiu spoločnosti Sony s veľkými blockbuster hrami a zdá sa, že tento status Days Gone nedosiahlo. Návrh na pokračovanie ležal Sony na stole ešte v roku 2019: „Aj keď prvá hra bola v čiernych číslach, tak jej vývoj bol dlhý a kritické reakcie boli zmiešané, takže pre Sony nebol Days Gone 2 vhodnou možnosoťu,“ napísal Schreier.

Zdá sa, že namiesto toho chcelo Sony z Bend Studio podporné štúdio pre Naughty Dog. Polovica štúdia spolupracovala na vývoji multiplayeru, pričom druhá polovica sa mala venovať vývoju Uncharted hry, pričom Naughty Dog malo pri hre pôsobiť ako supervízor vývoja.

Členovia štúdia sa však báli toho, že budú pohltení štúdiom Naughty Dog a vedenie štúdia tak požiadalo Sony, aby boli z projektu Uncharted hry stiahnutí a podľa dostupných informácií už pracujú na vlastnej hre, no ani v tomto prípade by nemalo ísť o pokračovanie Days Gone.

Bohužiaľ, tieto problémy štúdia vyústili v odchody vysokopostavených vývojárov v štúdiu. V decembri odišli scenárista/režisér John Garvin a šéf vývoja Days Gone Jeff Ross.

Bend Studio vzniklo ešte v 90-tych rokoch pod názvom Eidetic a na začiatku ich preslávila hlavne séria Syphon Filter.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk