„Hry pre jedného hráča prekvitajú“ – Sony v dokumente odôvodňuje vznik Aktivít

„Hry pre jedného hráča prekvitajú“ – Sony v dokumente odôvodňuje vznik Aktivít

 

Inovatívna funkcia má svoje odôvodnenie v číslach.

Asi jednou z najlepších nových funkcií, ktoré ponúka Playstation 5 UI sú tzv. Aktivity. Ide o systém, ktorý vám umožní vrhnúť sa na konkrétny quest, alebo hernú úlohu a to bez toho, aby ste sa k nej museli dostať prostredníctvom hry. Veľmi dobre to bolo demonštrované v októbrovom oficiálnom UI videu od Sony.

A redakcia VICE sa dostala k internému dokumentu, ktorý Sony rozposlalo vybraným vývojárom v roku 2019, kde im túto funkciu predstavilo a taktiež im odôvodnilo, prečo sa rozhodlo takúto funkciu pripraviť.

Táto prezentácia sa začala vetou „všetci vedia, že hry pre jedného hráča zomierajú,“ za čím nasledovala ďalšia stránka v ktorej Sony objasnilo, že až také horúce to so smrťou takýchto hier nebude a že ich interné sledovacie dáta naopak tvrdia, že „hry pre jedného hráča prekvitajú“ a že Playstation hráči často trávia viac času hraním offline ako online.

Zároveň chcelo však Sony uľahčiť prístup hráčov k takýmto hrám a preto prišlo zisťovalo u hráčov, aké sú pre nich problémy pri hraní takýchto hier. A tento prieskum im ukázal štyri oblasti:

  • „Neviem, aký dlhý čas budem potrebovať na zahranie tohto úseku a tým pádom nehrám, lebo nemám k dispozícii 2+ hodín hrania“
  • „Trvá príliš dlho hľadaním pomocných videí, keď sa v hre zaseknem“
  • „Neviem, ako sa mám socializovať bez toho, aby som bol vystavený spojlerom“
  • „Zabudol som, čo som robil naposledy v hre a je ťažké sa k nej vrátiť“

„V ideálnom svete by každý hráč trávil hraním hodiny a to každý deň. V skutočnosti však majú ľudia prácu, deti, školu alebo všetko naraz. Často je voľný čas vsadený medzi tieto povinnosti, alebo majú hráči čas na hranie hodinu pred spaním. Alebo 30-minútová pauza medzi domácimi prácami. Alebo majú niekoľko minút pred MP zápasom.“

Podľa Sony bol problém v tom, že hráči nemajú dostatok informácií o tom, kedy a ako môžu hrať hry pre jedného hráča. A práve preto vznikol systém aktivít. Ten totiž umožňuje skákať hráčom medzi jednotlivými questami a taktiež aj vedieť, ako dlho im asi bude splnenie danej úlohy v hre trvať. A ak sa zaseknete, tak vám tento systém môže pomôcť danú časť hry prejsť čo najrýchlejšie. Všetko to bez toho, aby ste museli opustiť hru.

Podľa Sony je tak systém Aktivít o „odstránení bariér pri hraní,“ no ako to už pri takýchto systémoch býva, ich implementácia je čisto na vývojároch. Do live-service hier ako Destiny 2 a pod sa takýto systém asi ani implementovať nedá, no budeme zvedaví, či budú vývojári hier pre jedného hráča venovať svoje úsilie tomu, aby takéto funkcie do hry zapracovali.

Zdroj: VICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk