Sony banuje majiteľov Playstation 5, ktorí vo veľkom zneužívajú Playstation Collection ponuku

Sony banuje majiteľov Playstation 5, ktorí vo veľkom zneužívajú Playstation Collection ponuku

 

Opatrnosti nikdy nie je dosť.

Pred nejakým časom sme vás informovali o tom, že k atraktívnej ponuke Playstation Collection sa môžete okľukou dostať aj vtedy, keď vôbec neplánujete kúpu Playstation 5. Táto kolekcia je síce primárne určená pre nových majiteľov Playstation 5, no po získaní týchto hier z UI novej konzoly hráčom nebráni nič v tom, aby si ich mohli následne užívať aj na Playstation 4. Stačí požičať svoj účet niekomu, komu dôverujete a voila...

Lenže, ako to už v takýchto prípadoch býva, niektorí jedinci si z toho spravili veľký biznis a na rôznych fórach predávajú aktiváciu Playstation Collection za nízky poplatok. Zaplatíte, poskytnete svoje údaje a výmenou za celkom nízku sumu získate 20 hier a medzi nimi aj oceňované Playstation exkluzivity.

A tak zakročila spoločnosť Sony, ktorá začala takýchto ziskuchtivcov banovať. Na rôznych Playstation fórach sa začali objavovať užívatelia, ktorí tvrdia, že po desiatkach aktivácií ponuky Playstation Collection sa dočkali banu, pričom tento ban sa skladá z dvoch samostatných banov.

„Mali sme viac ako 50 rôznych účtov prihlásených na konzole v Playstation Store v rôznych regiónoch a systém určil, že konzola bola hacknutá. Náš primárny účet bol zabanovaný na dva mesiace a naša konzola bola zabanovaná permanentne. Momentálne vyjednávame s podporou ohľadom tejto situácie, no upozorňujeme, že v konzole je mechanizmus, ktorý sa snaží chrániť konzolu pred takýmto správaním.“

Preto radíme postupovať opatrne. Zdá sa, že pokiaľ aktivujete Playstation Collection jednému-dvom kamošom, tak Sony s tým problém mať nebude. No ak si chcete takýmto správaním privyrobiť, tak asi vás čakajú ťažké časy.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk