Sony sa ešte donedávna pokúšalo získať časovú exkluzivitu na Starfield

Sony sa ešte donedávna pokúšalo získať časovú exkluzivitu na Starfield

 

Teraz však už pravdepodobne neuspeje.

Ak ste to nepostrehli, tak Microsoft včera šokoval herný svet akvizíciou vydavateľa Zenimax Media/Bethesda. Čo všetko táto akvizícia znamená sa môžete dočítať v článku nižšie.

Jednou z pikošiek tejto akvizície je však aj fakt, že tri mesiace dozadu oznámila spoločnosť Sony, že dve Bethesda hry, Deathloop a Ghostwire Tokyo získali ako časové exkluzivity na konzolu Playstation 5. Čiže Microsoft teraz vydá tieto časové exkluzivity na konkurenčné platformy.

Ale späť k téme. Takže Sony získala dvojicu časových exkluzivít od Bethesdy, no podľa bývalého redaktora Game Informer Imrana Khana to nebolo všetko. Sony totiž niekoľko mesiacov rokovalo so spoločnosťou Bethesda o tom, že chystaná nová veľká RPG hra od Bethesda Game Studios Starfield by sa stala taktiež časovou exkluzivitou na Playstation 5. Ťažko povedať, či to stroskotalo na sume (časová exkluzivita Starfield by určite nebola lacná), alebo z toho vycúvala Bethesda práve kvôli včera ohlásenej akvizícii. Každopádne teraz je zrejmé, že Starfield exkluzivitou bude. Akurát na konkurenčné platformy.

Kedy sa však Starfieldu dočkáme je zatiaľ stále veľkou záhadou. Od oficiálneho predstavenia na E3 2018 sme totiž z tejto hry nevideli ani sekundu záberov. Takže stále čakáme.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk