Aj oficiálna Playstation stránka naznačuje neskoršie vydanie PS5 mimo Severnej Ameriky

Aj oficiálna Playstation stránka naznačuje neskoršie vydanie PS5 mimo Severnej Ameriky

 

A to dokonca dvojitým spôsobom.

Keď už Microsoft rozbehol predstavovanie cien nových konzol, tak dúfajme, že sa k tejto párty čoskoro pridá aj Sony so svojou Playstation 5. Zdá sa však, že u nás si budeme musieť na túto novú konzolu počkať ešte chvíľu dlhšie.

Samozrejme, nič z toho zatiaľ nie je oficiálne potvrdené, no náznakov pribúda a zdá sa, že Sony rozdelilo vydanie svojich next-gen konzol na dva samostatné dátumy. Jeden z nich určený pre USA a Kanadu a druhý určený pre zvyšok sveta, kde pochopiteľne spadáme aj my.

Prvý náznak je v podobe traileru na Call of Duty: Black Ops Cold War, ktorý na konci ukazuje, že hra príde na Playstation 4 13. novembra. Na Playstation 5 však príde v USA/Kanade „Holiday 2020,“ no v ostatných krajinách sveta je toto označenie „Late 2020.“ Jeden z argumentov, ktorý môžeme použiť je ten, že Holiday 2020 je označenie obdobia okolo Dňa Vďakyvzdania v USA a nakoľko sa tento sviatok neoslavuje v našich regiónoch, tak Sony iba zmenilo frázu.

Lenže, spoločnosť Sony mala ešte donedávna v UK verzii svojej oficiálnej stránky uvedený dátum vydania „Holiday 2020,“ no ten bol zmenený na „Late 2020.“

Vyzerá to teda tak, že Sony pripravuje podobnú stratégiu, ako pri vydaní Playstation 4. Tá vyšla v USA/Kanade 15. novembra 2013, no vo zvyšku sveta vyšla o dva týždne neskôr, 29. novembra 2013. Pre Sony je určite kľúčové mať konzolu na trhu počas Black Friday výpredajov v zámorí a potrebuje zabezpečiť, aby mali v predaji dostatok kusov počas najväčšieho nákupného dňa v americkom roku.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk