Activision naznačuje, že Playstation 5 sa u nás dočkáme o čosi neskôr

Activision naznačuje, že Playstation 5 sa u nás dočkáme o čosi neskôr

 

Amerika ako prvá.

Aj Microsoft a aj Sony sa pri tejto generácii konzol rozhodli o celosvetové vydanie, ktoré prebehne v rovnakom období. Na Xbox Series X by sme tak nemali čakať niekoľko mesiacov, ako tomu bolo pri vydaní Xbox One a napríklad fanúšikovia v Japonsku asi nebudú musieť čakať na Playstation 5 3 mesiace, ako tomu bolo pri Playstation 4. Lenže čakať sa možno bude aj teraz. Teda, aspoň v prípade Sony.

A neprezradilo to priamo Sony, ale spoločnosť Activision, ktorá sa v posledných dňoch venuje primárne ohláseniu Call of Duty: Black Ops Cold War. Spoločnosť totiž na svojej oficiálnej stránke ohľadom dostupnosti uvádza túto informáciu:

„Call of Duty: Black Ops Cold War bude celosvetovo vydaný 13. novembra 2020 na Playstation 4, Xbox One a PC cez Battle.net. Playstation 5 verzia Call of Duty: Black Ops Cold War bude vydaná počas sviatkov 2020 (pozn. redakcie: Holiday 2020) v USA a Kanade a neskôr v roku 2020 v ostatných krajinách sveta. Hra bude taktiež vydaná koncom tohto roka na Xbox Series X.“

Ak by ste sa mali spýtať, ako to chápeme my, tak to vyzerá, že úvodné vydanie Playstation 5 prebehne iba v USA a Kanade a to pravdepodobne v mesiaci november, no na vydanie v Európe a ostatných krajinách (a tým pádom pochopiteľne aj u nás) si budeme musieť počkať ešte niekoľko týždňov – pravdepodobne na december tohto roka.

Samozrejme, stále existuje šanca, že Activision sa v tomto odstavci pomýlil, no je písaný až príliš špecificky na to, aby si túto informáciu vydavateľ Call of Duty „vycucal z prsta.“ Sony zatiaľ túto situáciu nekomentovalo.

Je to však celkom zvláštne, nakoľko Jim Ryan, prezident Sony Interactive Entertainment ešte pred niekoľkými mesiacmi tvrdil že vydanie konzoly bude celosvetové. Zdá sa však, že rozdiel niekoľkých týždňov stále považuje „celosvetové vydanie.“

Zdroj: Activision

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk