Bývalý šéf Playstation: Sony bude čeliť oveľa ťažšej konkurencii zo strany Xboxu a ďalších

Bývalý šéf Playstation: Sony bude čeliť oveľa ťažšej konkurencii zo strany Xboxu a ďalších

 

Tešíme sa na budúcu generáciu.

Asi netreba pripomínať, že Sony dominuje tejto generácii konzol. Áno, Switch vyzerá byť ako obrovský úspech pre Nintendo, no prišiel relatívne neskoro, aby dokázal priamo konkurovať predajom konzoly Playstation 4. Tá bude mať o chvíľu na konte viac ako 100 miliónov predaných kusov konzol a preto je v ideálnej pozícii pred vydaním novej generácie konzol.

Bývalý šéf Sony Entertainment America Jack Tretton si však myslí, že Sony to nebude mať s novou generáciou konzol tak jednoduché ako to bolo teraz: „Myslím si, že Sony je v dobrej pozícii. Líder predchádzajúcej generácie je vždy v dobrej pozícii keď sa herný priemysel posúva do novej generácie. Podľa toho čo som čítal, špecifikácie Playstation 5 vyzerajú veľmi dobre. Ich biznis model očividne funguje a nevyzerá, že by ho mali zmeniť. Sú teda v dobrej pozícii, no na druhej strane si myslím, že teraz budú čeliť oveľa ťažej konkurencii.“

Microsoft bude v budúcej generácii veľmi konkurencieschopný a Stadia je novým prírastkom do herného biznisu, ktorý ešte v roku 2013 neexistoval. Nintendo je taktiež relevantnejšie ako kedykoľvek predtým. Bude to veľmi konkurenčné prostredie. Sú tu nový hráči, ktorí sa poučili z minulej generácie. Malo by to však byť skvelé pre všetkých v biznise, či ste vývojári alebo hráči. Konkurencia drží všetkých v strehu.“

Je zrejmé, že Tretton v súvislosti s „poučením sa z minulej generácie“ narážal hlavne na predstavenie Xbox One a konzolu Nintendo Wii U. Wii U bolo najhoršie predávanou konzolou v histórii Nintenda a spoločnosť sa poučila a priniesla Nintendo Switch, ktorý mimochodom už teraz prekonal v predajoch v Japonsku Playstation 4. Na druhej strane Microsoft sa jasne poučil z fiaska okolo predstavenia konzoly Xbox One a v posledných rokoch tvorí portfólio exkluzívnych štúdií a hier, ktoré by mali priniesť v budúcej generácii to, čo Xboxu chýba, teda exkluzívne hry.

Každopádne Tretton skonštatoval, že pozícia lídra neznamená automaticky garantovaný úspech, čo určite dosvedčí aj Sony pri prechode z Playstation 2 na Playstation 3, čoho bol priamou súčasťou (v Sony pracoval od 2006 do 2014) a taktiež Microsoft pri prechode z Xbox 360 na Xbox One.

Zdroj: Gamingbolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk