Na remaster/remake zabudnite: Red Dead Redemption prichádza ako port pre PS4 a Switch

Na remaster/remake zabudnite: Red Dead Redemption prichádza ako port pre PS4 a Switch

 

Veľké sklamanie.

Štúdio Rockstar Games oznámilo očakávaný Red Dead Redemption, no nie v tom zmysle, ako všetci očakávali. Hra totiž nepríde ako remaster alebo remake, ako sa hráči domnievali. Namiesto vylepšenej hry, ktorá by sa mohla dostať konečne aj na počítače, sme dostali port na konzoly PlayStation 4 a Nintendo Switch. Na porte pracuje štúdio Double Eleven.

Hra pôvodne vyšla pre konzoly PlayStation 3 a Xbox 360. Na Xbox One a Xbox Series X/S je hrateľná dlhodobo vďaka spätnej kompatibilite a to dokonca v 60FPS móde s vysokým rozlíšenim. Xbox tak efektívne tento port vôbec nepotrebuje a ak hru vlastníte na "zelených" konzolách, tak môžete pokojne pokračovať v hraní. Na PlayStation 5 budete môcť hrať hru vďaka spätnej kompatibilite s PlayStation 4. Avšak je smutné, že ani tentokrát sa hra nedostane na počítače, keďže pre túto platformu nikdy neexistovala verzia hry.

Internetový obchod PlayStation Store zatiaľ uvádza hru ako oznámenú a nezobrazuje ani jej cenu. Nintendo Store naopak cenovku neskrýva. Predpokladáme, že pre obe platformy bude cena rovnaká, a teda zaplatíte za ňu 50 €.

Oficiálne vyjde pre tieto platformy už 17. augusta, zatiaľ však iba ako digitálna kópia, ktorú si budete môcť zakúpiť prostredníctvom už spomínaných internetových obchodov. Fyzická kópia hry sa začne predávať až 13. októbra. Hra bude taktiež obsahovať rozšírenie Undead Nightmare.

Zdroj: THEGAMER

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk